с.ПЛАВНІ. ПЛАВНІНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ РЕНІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 





Профілактика булінгу

 

Директору Плавнінської ЗОШ  І-ІІІ  ст.

Карталяну І.В.

__________________________________,

(прізвище, ім’я, по батькові)

який (-а) проживає за  адресою:  ________________________________________________________________________­­­­­­­­­_________________(контактний телефон)

 

                                                            ЗАЯВА

 

Я,_____________________________________________________, повідомляю про випадок булінгу (цькування), учасником (свідком) якого я є,

(потрібне  підкреслити)

що стався_______________ у (на)____________________________________

(дата,час)

__________________________________, а саме: ________________________

                                                  (місце)

__________________________________________________________________

(розгорнутий виклад фактів щодо виявлення випадків боулінгу (цькування)

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

 

________                                         ________________                    ____________

Дата                                                         П.І.Б.                                          Підпис

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом по Плавнінській ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

від  18 вересня 2020 р.  № __

 

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування)

та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

 

в Плавнінській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

 

Алгоритм дій педагогічного колективу у разі виявлення ситуації булінгу.

 

-                Якщо педагог, або будь який інший працівник школи став свідком булінгу то, незалежно від того, поскаржилась йому жертва чи ні він повинен проінформувати про цей випадок керівництво навчального закладу.

 

-                Якщо педагог, або будь який інший працівник школи отримав усне або письмове звернення від дитини, щодо жорстокого ставлення по відношенню до неї з боку однолітків, педагогів, або інших осіб , то він повинен повідомити про це керівництво навчального закладу.

 

-                Отримавши таке звернення директор навчального закладу повинен скликати комісію з розгляду випадку булінгу , та окреслити подальші дії.

 

-                До складу такої комісії можуть входити адміністрація навчального закладу, педагоги, психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та «булера» та інші зацікавлені особи.

 

-                Якщо комісія кваліфікує випадок як булінг, а не одноразовий конфлікт, адміністрація навчального закладу повинна повідомити про це уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

 

-                У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждала сторона не згодна з цим висновком, то вона має право звернутися до органів Національної поліції України.

 

-                Забезпечити психологічний супровід здобувачів освіти, які постраждали від булінгу, стали його свідками, або вчинили цькування.

 

 

Алгоритм дій педагогічних працівників що до запобігання випадків булінгу в учнівському середовищі.

 

1.            Усім членам шкільного колективу дотримуватись єдиної позиції, що насильство, цькування, дискримінація є неприйнятними та неприпустимими у міжособистісних спілкуванні.

 

2.            Класним  керівникам  та  вчителям-предметникамцікавитися

 

життям    своїх    вихованців,           відслідковувати   ситуації,    щодо     проявів

 

жорстокості та цькування в учнівських колективах , контролювати поведінку та взаємостосунки між дітьми на уроках та перервах.

 

3.            Не залишати жоден випадок булінгу без уваги. Пояснювати учням, що будь які насильницькі дії чи образливі слова є неприпустимими у міжгруповій взаємодії. Реакція усіх учасників освітнього процесу на будь які прояви жорстокості та цькування має бути негайною.

 

4.            Пояснювати учням, що навіть пасивне спостереження за знущанням і бійкою надихає кривдника продовжувати свої дії. Свідки події повинні захищати жертву насильства і, якщо треба кликати на допомогу дорослих.

 

5.            У кожному класному колективі виробити правила толерантної поведінки , слідкувати за їх дотриманням.

 

6.            Створити шкільний консультативний пункт «Скринька довіри»

 

7.              Систематично проводити у школі просвітницьку роботу у вигляді виховних годин, бесід, тренінгів, уроків, правових ігор, вікторин, флеш-мобів, круглих столів, диспутів, годин відкритих думок, усних журналів, кінолекторіїв, для ознайомлення учнів з проблемою булінгу, та за для пропаганди безпечних, здорових стосунків, заснованих на взаємній повазі доброзичливості та толерантності. Залучати до цієї роботи соціально-

 

психологічну службу, представників правоохоронних органів, служб соціального захисту, медичних установ та інших зацікавлених організацій.

 

8.            Проводити просвітницьку роботу серед батьків з даної тематики.

 

9.            Забезпечити психологічний супровід здобувачів освіти, які стали свідками булінгу, постраждали від нього , або вчинили цькування.

 

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого,

 

— тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

 

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення,

 

— тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

 

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до

 

шістнадцяти років, — тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

 

Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років,— тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

 

Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу— тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку» («Стаття 1734,Кодекс України про адміністративні

правопорушення).

До  осіб  віком  від  шістнадцяти  до  вісімнадцяти  років,  які  вчинили

 

адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24 1 цього Кодексу.

 

У   разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених, зокрема, статтею 1734 КУАП, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24 1 цього Кодексу. Відповідно до статті 241 КУАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу:

 

1)   зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого;

 

2)  попередження;

3)  догана або сувора догана;

 

4)   передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання (стаття 13 «Відповідальність неповнолітніх» КУАП).

 

 

 

Штрафи, які передбачено за знущання

 

-   Моральне чи фізичне насильство, агресія – 340-850 грн.

-   Дії з особливою жорстокістю, повторне порушення – 850-1700 грн.

 

-     Приховування вчителем факту цькування – 1700-3400 грн, або виправні роботи строком до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

 

Якщо правопорушення вчинили неповнолітні до 16 років, штраф сплачуватимуть батьки.

 

 

 

Порушення

Вік

Хто несе

Розмір

Громадські

 

 

 

відповідальність

штрафу

роботи

 

 

до 14

Батьки

від 850 грн.

від 20 до 40

 

 

років

 

до 1700 грн.

годин

 

 

 

 

або

 

 

 

від 14 до

Батьки

від 850 грн.

від 20 до 40

 

Булінг дітьми

16 років

 

до 1700 грн.

годин

 

 

 

 

або

 

 

 

понад 16

Діти

від 850 грн.

42 години

 

 

років

 

до 1700 грн.

 

 

 

 

 

або

 

 

Булінг

понад 16

Особисто

від 850 грн.

42 години

 

дорослими

років

 

до 1700 грн.

 

 

 

 

 

або

 

 

 

від 14 до

Батьки

від 1700

від 40 до 60

 

 

16 років

 

грн. до

годин

 

Повторний

 

 

3400 грн.

 

 

 

 

або

 

 

або груповий

 

 

 

 

понад 16

Особисто

від 1700

від 40 до 60

 

булінг

 

років

 

грн. до

годин

 

 

 

 

 

 

 

3400 грн.

 

 

 

 

 

або

 

 

Приховування

Керівник

Особисто

від 850 грн.

Виправні

 

булінгу

закладу

 

до 1700 грн.

роботи до 1

 

 

освіти

 

або

місяця з

 

 

 

 

 

відрахуванням

 

 

 

 

 

20% заробітку

 

 

Протоколи за вчинення цього порушення уповноважені складати органи національної поліції України, а притягувати до адміністративної відповідальності будуть місцеві суди.

 

 

 

Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00)

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000

 

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335 Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20 Уповноважений Президента України з прав дитини 044 255 76 75 Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 Національна поліція України 102

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ї

 

 

 

Плавнінська загальноосвітня  школа I-III ступенів

Ренійської  районної ради Одеської області

 

Н А К А З

 

18 вересня 2020 року                                                                                                     № ___

 

Про створення комісії з запобігання та протидії

булінгу (цькуванню) в Плавнінській ЗОШ

 

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо протидії булінгу» від 18.12.2018 року №2657-VІІІ, листа МОН України від 29.01.2019 року №1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України» та з метою своєчасного вжиття заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу,

Н А К А З У Ю :

1. Призначити заступника директора з виховної роботи Фрунза Л.Г. відповідальною на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в Плавнінській ЗОШ.

2. Створити комісію з розгляду випадків булінгу у складі:

2.1. Карталяну І.В. – директор школи, голова комісії;

2.2. Фрунза Л.Г. - заступник директора з виховної роботи, член комісії;

2.3. Султан М.І. – практичний психолог, член комісії;

2.4. Греку О.М. – соціальний педагог, член комісії;

2.5. Батько / мати учня з яким стався випадок булінгу, член комісії.

2.6. Класний керівник – в класі якого стався випадок булінгу, член комісії.

3. Затвердити порядок реагування на встановлені випадки булінгу (цькування) у школі та відповідальність осіб, причетних до цього. (Додаток 1)

4. Затвердити процедуру подання учасниками освітнього процессу заяв про випадки боулінгу (цькування) в установі. (Додаток 2)

5.  Заступнику директора з виховної роботи Фрунза Л.Г., класним керівникам 1-11 класів, практичному психологу Султан М.І., соціальному педагогу Греку О.М. зареєструватись і пройти он-лайн курс «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти» за посиланням:

https//prometheus.org.ua/courses (розділ «Відкрито реєстрацію»).

7. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

 

Директор школи:                                              І.В.Карталяну

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

 

наказом по Плавнінської ЗОШ І-ІІІ ст.

від 18 вересня 2020 року №___

 

 

План

заходів щодо запобігання, профілактики та протидії булінгу

в Плавнінській  ЗОШ  І-ІІІ ступенів

 

 

Назва заходу

Цільова

 

Термін

Відповідальний

з/п

 

 

аудиторія

 

виконання

 

 

 

Діагностичний етап

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Створення бази інструментарію для

 

 

 

 

1

діагностування рівня напруги, тривожності в

 

 

Вересень

психолог школи

 

учнівських колективах

 

 

 

 

 

Діагностування рівня напруги, тривожності в

 

 

 

 

 

учнівських колективах:

 

 

 

 

 

спостереження за міжособистісною

 

 

 

 

 

поведінкою здобувачів освіти;

 

 

 

 

 

–опитування (анкетування) учасників

Усі категорії

 

Упродовж

Класні керівники,

 

освітнього процесу;

учасників

 

року

практичний

2

психологічні діагностики мікроклімату,

освітнього

 

 

психолог

згуртованості класних колективів та

процесу

 

 

Султан М.І.

 

 

 

 

емоційних станів учнів;

 

 

 

 

 

соціальне дослідження наявності

 

 

 

 

 

референтних груп та відторгнених в

 

 

 

 

 

колективах;

 

 

 

 

 

–визначення рівня тривоги та депресії

 

 

 

 

 

учнів.

 

 

 

 

 

 

Інформаційно - профілактичні заходи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обговорення питання протидії булінгу на

Батьки

 

 

Директор школи

1

здобувачів

 

Вересень

Карталяну І.В.

загальношкільній батьківській конференції

 

 

освіти

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загальношкільні батьківські збори за участі

Батьки

 

 

Заступник

2

представників поліції на тему «Поговоримо

здобувачів

 

Вересень

директора з ВР

 

про булінг».

освіти

 

 

Фрунза Л.Г.

 

Тиждень протидії поширення булінгу серед

 

 

 

Заступник

3

1-11 класи

 

Вересень

директора з ВР

учасників освітнього процесу.

 

 

 

 

 

Фрунза Л.Г.

 

 

 

 

 

 

 

Засідання МО класних керівників на тему:

 

 

 

Заступник

 

«Організація та проведення профілактичної

МО класних

 

 

4

 

Жовтень

директора з ВР

роботи щодо попередження випадків

керівників

 

 

 

 

Фрунза Л.Г.

 

булінгу».

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Круглий стіл з педагогічним колективом

Педагогічний

 

Жовтень

Психолог школи

«Безпечна школа. Маски булінгу».

колектив

 

Султн М.І.

 

 

 

 

Анкетування учнів школи «Насильство та

 

 

 

Психолог

6

5-11 класи

 

Вересень

        Султан М.І.,      

       соц. педагог

       Греку О.М.

його прояви в учнівському середовищі».

 

 

 

 

 

класні керівники

 

 

 

 

 

 

7

Розробка пам`ятки «Маркери булінгу»

Педагогічний

 

Жовтень

Психолог школи

 

 

 

колектив

 

Султан М.І.

 

8

Контроль стану попередження випадків

Нарада при

Квітень

Директор школи

 

булінгу

директору

Карталяну І.В.

 

 

 

 

 

Вивчення законодавчих документів, практик

Педагогічний

Упродовж

Заступник

 

9

директора з ВР

 

протидії цькуванню

колектив

року

 

 

Фрунза Л.Г..

 

 

 

 

 

 

 

 

Усі категорії

 

Соціальний

 

10

Консультативний пункт «Скринька довіри».

учасників

постійно

педагог

 

освітнього

Греку О.М.

 

 

 

 

 

 

 

процесу

 

 

 

 

Формування навичок дружніх стосунків здобувачів освіти

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Проведення ранкових зустрічей з метою

1-4 класи

Упродовж

Класні керівники

 

формування навичок дружніх стосунків

року

 

 

 

 

 

 

Засідання дискусійного клубу

 

 

Педагог-

 

2

старшокласників «Як довіряти й бути

9-11 класи

Січень

організатор

 

 

вдячним»

 

 

Парфірова Л.С.

 

 

Години спілкування за участю представників

 

 

Педагог-

 

 

поліції «Не допускай проявів булінгу над

 

 

 

3

5-11 класи

Листопад

організатор,

 

собою. Допоможи другу»

 

 

 

 

класні керівники

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Засідання шкільної ради старшокласників на

 

 

Педагог-

 

 

 

 

організатор,

 

4

тему «Не допускай насилля над ближнім»

9-11 класи

Січень

 

соціальний

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

педагог

 

 

 

 

 

Педагог-

 

5

Флеш-моб «Зупинимо булінг разом»

5-11 класи

Жовтень

організатор,

 

 

 

 

 

класні керівники

 

6

Інформаційна виставка у бібліотеці  «Булінг.

1-11 класи

Упродовж

Бібліотекарі

 

Міфи та реальність»

року

 

 

 

 

 

 

Конкурс- виставка плакатів «Шкільному

 

 

Педагог-

 

7

5-11 класи

Листопад

організатор,

 

булінгу скажемо – ні» «Stop Bulling”.

 

 

 

 

класні керівники

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заняття з елементами тренінгу: «Спілкування

 

 

 

 

 

з однолітками», «Як протистояти тиску

 

Упродовж

Соціальний

 

 

однолітків», «Підліткові компанії»,

 

 

8

5-11 класи

року

педагог,

 

«Профілактика булінгу в учнівському

 

 

 

 

психолог

 

 

середовищі» «Вчимося безпечної поведінки в

 

 

 

 

 

 

 

 

 

інтернеті».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Уроки відвертого спілкування

1-4 класи

 

 

 

 

«Змінюй в собі негативне ставлення до

 

 

 

 

 

 

 

 

9

інших»,

1-7 класи

 

Класні керівники

 

«Допоможи собі рятуючи інших»,

 

 

 

8-9 класи

Листопад

 

 

 

«Стережись! Що посієш те й пожнеш»,

 

 

 

10-11 класи

 

 

 

 

«Про стосунки в учнівському середовищі».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Виховні години «Віртуальний терор і

5-11 класи

Грудень

Класні керівники

 

 

кібербулінг».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Кінолекторії: перегляд художнього фільму

 

 

 

 

 

«Опудало»,  «Нік Вуйчич про булінг в

 

 

 

 

 

школі»,  «Булінг в школі та як з ним боротися

1-11 класи

Упродовж

Класні керівники

 

 

– говоримо з Уповноваженим Президента

року

 

 

 

 

 

 

України» «Зупинись!!! Моя історія про

 

 

 

 

 

булінг та кібербулінг».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перегляд відеопрезентацій «Булінг в школі.

 

 

 

 

12

Як його розпізнати», «Кібербулінг або агресія

5-11 класи

Грудень

Класні керівники

 

в інтернеті: Способи розпізнання і захист

 

 

 

 

 

 

 

дитини»

 

 

 

 

13

Міні-тренінг «Як навчити дітей безпечної

2-4 класи

Січень

Класні керівники

 

поведінки в мережі Інтернет».

 

 

 

 

 

 

14

Конкурс есе на тему «Як довіряти і бути

5-11 класи

Листопад

Вчителі

 

вдячним іншим».

української мови

 

 

 

 

 

15

Майстер – клас «Павутинка дружби».

1-4 класи

Упродовж

Педагог-

 

року

організатор

 

 

 

 

 

16

Учнівська конференція «Думки молоді на

5-11 класи

Квітень

Педагог-

 

тему «Як подолати булінг».

організатор

 

 

 

 

 

17

Поради дітям «Алгоритм дій у разі виявлення

1-11 клас

Упродовж

Психолог школи

 

проявів булінгу (протиправних дій).

року

Султан М.І.

 

 

 

 

 

Психологічний супровід

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Діагностика стану психологічного клімату

1-11 класи

Упродовж

Психолог школи

 

Султан М.І.

 

класу

року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Спостереження під час навчального процесу,

1-11 класи

Упродовж

Психолог школи

 

Султан М.І.

 

в позаурочний час

року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Консультаційна робота з учасниками

1-11 класи

Упродовж

Психолог школи

 

Султан М.І.

 

освітнього процесу

року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Профілактично-просвітницька, корекційно-

 

Упродовж

Психолог школи

 

4

розвивальна робота з учасниками освітнього

1-11 класи

Султан М.І.

 

року

 

 

процесу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Робота з батьками

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поради батькам щодо зменшення ризиків

Батьки

Упродовж

Психолог школи

 

1

здобувачів

 

булінгу та кібербулінгу для своєї дитини

року

Султан М.І.

 

 

освіти

 

 

 

 

 

 

 

Тематичні батьківські збори «Протидія

Батьки

Упродовж

 

 

2

здобувачів

Класні керівники

 

цькуванню в учнівському колективі»

року

 

 

освіти

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Батьки

 

 

 

3

Тренінгове заняття «Як навчити дітей безпеці

здобувачів

Січень-лютий

Психолог школи

 

 

в Інтернеті»

освіти

Султан М.І.

 

 

 

 

 

 

(за запитом)

 

 

 

 

Круглий стіл для батьків «Поговоримо про

Батьки

 

Психолог школи

 

4

здобувачів

Березень

 

булінг та кібербулінг»

Султан М.І.

 

 

освіти

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Плавнінська загальноосвітня  школа I-III ступенів

Ренійської  районної ради Одеської області

 

Н А К А З

 

18 вересня 2020 року                                                                                                     № ___

 

Про  організацію діяльності

Плавнінської ЗОШ І-ІІІ ст. щодо

запобігання та протидії булінгу

серед учнів та учнівської молоді

       Відповідно Конституції України, Конвенції ООН про права дитини, законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства»,  з метою організації роботи в школі щодо безпеки і благополуччя дітей у 2020/2021 навчальному році» та з метою забезпечення конституційних  прав    учнів, запобігання проявів  жорстокого ставлення до дітей, приниження їх честі і гідності під  час освітнього процесу

НАКАЗУЮ:

1.Заступнику директора з ВР Фрунза Л.Г.: Затвердити  Методичні рекомендації щодо формування безпечного освітнього простору, запобігання булінгу  в Плавнінській ЗОШ І – ІІІ ступенів. (Додаток 1).

1.1. Скласти та затвердити  План заходів щодо запобігання та протидії булінгу  на  2020/2021 навчальний рік.(Додаток 2)

1.2..Заступнику директора з виховної роботи Фрунза Л.Г., практичному психологу Султан М.І.,  соціальному педагогу Греку О.М. та педагогу-організатору Парфіровій Л.С. організувати просвітницьку роботу з учасниками освітнього процесу щодо запобігання жорстокому поводженню над дітьми.

2.   Педагогічним працівникам:

2.1.Забезпечити виконання Плану заходів щодо запобігання та протидії булінгу  на   2020/2021 н. р.

2.2. Не допускати випадків фізичного та психологічного насильства, образ, недбалого й     жорстокого поводження з дітьми.

2.3.Формувати в учасників освітнього процесу толерантне ставлення один до одного

2.3.Уникати проявів жорстокого ставлення до учнів, приниження їхньої честі, гідності та   інших форм насильства (фізичного або  психічного).

2.4.Терміново інформувати адміністрацію закладу про будь-які випадки неправомірного поводження працівників по відношенню до учнів.

 3.    Контроль за виконанням даного наказу покласти на ЗДВР Фрунза Л.Г.

 

 

 

      Директор школи                                                    І.В.Карталяну

 

 

 

 

З  наказом ознайомлені:

 

Фрунза Л.Г.                                                   Попова Н.В.

Султан М.І.                                                    Кожокару Є.П.

Греку О.М.                                                     Гецой О.Ф.

Парфірова Л.С.                                              Куштер М.С.

Карталяну Д.І.                                                Щепкіна Н.Г.

Гарькава Г.І.                                                   Чеботарьова Л.Й.

Вакарчук Л.В.                                                 Попова О.М.

Димова В.М.                                                   Коробер О.А.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до наказу по Плавнінській ЗОШ І-ІІІ ст.

       від від 18 вересня 2020 року   №__

 

 

План

заходів щодо запобігання та протидії булінгу

в Плавнінській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

на  2020/2021 н. р.

№ з\п

Заходи

Клас

Термін проведення

Відповідальний

1

Майстер – клас «Павутинка дружби»

5-7

листопад  2020

Практ.психолог

Султан М.І.

2

Лекторій для батьків

«Насильство в сім’ї»

 

листопад  2020

Класні керівники, соц.педагог

3

Виховні години «Булінг-прояв насильства у школі»

8-9

листопад  2020

Класні керівники

4

Тренінгове заняття  «Протидія булінгу в дитячому середовищі»

5-9

грудень 2020

Практ.психолог

5

Година спілкування «Кібербулінг»

5-9

січень  2021

Класні керівники

6

Перегляд відео презентацій «Булінг в школі.», «Кібербулінг або агресія в інтернеті: Способи розпізнання і захист дитини»

8-9

 січень 2021

Класні керівники,

уч. інформатики

7

Навчальна гра «Любій малечі про серйозні речі» 

5-7

лютий 2021

Класоводи

8

Круглий стіл для батьків «Поговоримо про булінг та кібербулінг».

 

 лютий 2021

ЗДВР, СП, Практ.психолог, класні керівники

9

Перегляд мультфільмів «Як розпізнати булінг»

5-7

березень 2021

Класні керівники, уч. інформатики

10

Виховні години «Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті»

5-9

березень 2021

Класні керівники

11

Круглий стіл для педагогічного колективу «Безпечна школа. Маски булінгу»

 

квітень 2021

ЗДВР

12

Корекційно-розвиваюче заняття «Мир без насильства»

5-9

квітень 2021

Практ.психолог

13

Усний журнал «Молодь проти насильства»

8-9

квітень 2021

Педагог- орг-р, органи самовряд.

14

Бібліотечний урок  «Мир без насильства»

5-9

квітень 2021

Бібліотекар

15

Лекторій для батьків «Попередження насильства в сім’ї, психологічне насильство у стосунках з дітьми»

 

травень 2021

 Практ.психол.

Класні керівники

16

Перегляд відеороликів «Нік Вуйчич про булінг у школі», «Булінг у школі та як з ним боротися – говоримо з Уповноваженим Президента України..», «Зупиніться!!! МОЯ Історія про Булінг і Кібербулінг»

5-9

травень 2021

Класні керівники, уч.інформатики

17

Година спілкування «Протидія насильству в сім’ї»

5-9

травень 2021

Класні керівники

 

 

 

Заступник директора з ВР:                                                          Л.Г.Фрунза

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення(Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., № 51, ст. 1122):

1) частину другустатті 13 після цифр "173" доповнити цифрами "173-4";

2) доповнити статтею 173-4 такого змісту:

"Стаття 173.4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, -

тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -

тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -

тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, -

тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу -

тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку";

3) абзац першийчастини третьої статті 184 доповнити словами та цифрами "крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу";

4) статтю 221після цифр "173-173-2" доповнити цифрами "173-4";

5) абзац другийпункту 1 частини першої статті 255 після цифр "173-173-2" доповнити цифрами "173-4".

2. У Законі України"Про освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 38-39, ст. 380):

1) частину першустатті 1 доповнити пунктом 3-1 такого змісту:

"3-1) булінг (цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

систематичність (повторюваність) діяння;

наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);

дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого";

2)частину другустатті 25 після абзацу дев’ятого доповнити новим абзацом такого змісту:

"здійснює контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти; розглядає скарги про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за заявами здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та приймає рішення за результатами розгляду таких скарг; сприяє створенню безпечного освітнього середовища в закладі освіти та вживає заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу".

У зв’язку з цим абзац десятий вважати абзацом одинадцятим;

3) частину третюстатті 26 після абзацу дев’ятого доповнити п’ятьма новими абзацами такого змісту:

"забезпечує створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), у тому числі:

з урахуванням пропозицій територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;

розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування; скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування;

забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);

повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти".

У зв’язку з цим абзац десятий вважати абзацом п’ятнадцятим;

4) частину другустатті 30 після абзацу двадцятого доповнити чотирма новими абзацами такого змісту:

"правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти;

план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;

порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;

порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)".

У зв’язку з цим абзац двадцять перший вважати абзацом двадцять п’ятим;

5) у статті 53:

у частині першій:

абзац десятий після слів "форм насильства та експлуатації" доповнити словами "булінгу (цькування)";

після абзацу десятого доповнити новим абзацом такого змісту:

"отримання соціальних та психолого-педагогічних послуг як особа, яка постраждала від булінгу (цькування), стала його свідком або вчинила булінг (цькування)".

У зв’язку з цим абзаци одинадцятий - сімнадцятий вважати відповідно абзацами дванадцятим - вісімнадцятим;

частину третюдоповнити абзацом шостим такого змісту:

"повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб";

6) у статті 54:

частину першудоповнити абзацом двадцятим такого змісту:

"захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю";

частину другудоповнити абзацом чотирнадцятим такого змісту:

"повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування)";

7) у статті 55:

у частині другій:

абзац восьмий після слів "закладу освіти" доповнити словами "у тому числі щодо надання соціальних та психолого-педагогічних послуг особам, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування), про";

доповнити абзацами дев’ятим і десятим такого змісту:

"подавати керівництву або засновнику закладу освіти заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу;

вимагати повного та неупередженого розслідування випадків булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу;

частину третюдоповнити абзацами одинадцятим і дванадцятим такого змісту:

"сприяти керівництву закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування);

виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти";

8) частину першустатті 64 після абзацу восьмого доповнити двома новими абзацами такого змісту:

"з урахуванням пропозицій центрального органу виконавчої влади з питань формування і реалізації державної політики у сфері захисту прав і свобод людини та громадянина, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань сім’ї та дітей, розробляє та затверджує план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти, порядок реагування на випадки булінгу (цькування), порядок застосування заходів виховного впливу;

узагальнює та оприлюднює інформацію про випадки булінгу (цькування) в закладах освіти".

У зв’язку з цим абзаци дев’ятий - двадцять шостий вважати відповідно абзацами одинадцятим - двадцять восьмим;

9) частину першустатті 65 після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:

"сприяють розробленню плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти".

У зв’язку з цим абзаци сьомий і восьмий вважати відповідно абзацами восьмим і дев’ятим;

10) у статті 66:

частину першупісля абзацу сьомого доповнити новим абзацом такого змісту:

"сприяють розробленню плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти".

У зв’язку з цим абзац восьмий вважати абзацом дев’ятим;

частину другупісля абзацу одинадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:

"сприяють розробці плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти".

У зв’язку з цим абзац дванадцятий вважати абзацом тринадцятим;

11) пункт 2частини другої статті 71 доповнити абзацом п’ятим такого змісту:

"випадків булінгу (цькування) в закладах освіти та заходів реагування на такі випадки, вжитих керівництвом закладу освіти або його засновником";

12) частину четвертустатті 73 після абзацу третього доповнити двома новими абзацами такого змісту:

"здійснювати перевірку заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, повноту та своєчасність заходів реагування на такі випадки з боку педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, керівництва та засновника закладу освіти;

аналізувати заходи для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування)".

У зв’язку з цим абзаци четвертий - восьмий вважати відповідно абзацами шостим - десятим;

13) частину другустатті 76 викласти в такій редакції:

"2. Соціально-педагогічний патронаж у системі освіти сприяє взаємодії закладів освіти, сім’ї і суспільства у вихованні здобувачів освіти, їх адаптації до умов соціального середовища, забезпечує профілактику та запобігання булінгу (цькуванню), надання консультативної допомоги батькам, психологічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування). Соціально-педагогічний патронаж здійснюється соціальними педагогами".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

 

Президент України

П.ПОРОШЕНКО

м. Київ
18 грудня 2018 року
№ 2657-VIII