Звіт директора Плавнінського ліцею
ЩОРІЧНИЙ ЗВІТ
директора Плавнінського ліцею
Карталяну Ірини Вікторівни
за 2023-2024 н.р.
Рішенням Ренійської міської ради Ізмаїльського району Одеської області №888-VIII від 18 травня 2023 року(сорок третьої сесії восьмого скликання) змінено найменування ПЛАВНІНСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ РЕНІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ на ПЛАВНІНСІКИЙ ЛІЦЕЙ РЕНІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІЗМВЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ (рішення введено в дію з 20 серпня 2023 року) Розпорядженням виконуючого обов`язки голови (начальника) Одеської обласної державної ( військової) адміністрації від 24 січня 2024 року № 52/А-2024 переоформлена ліцензія на впровадження освітньої діяльності ПЛАВНІНСЬКОМУ ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ РЕНІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ- ліцензія на рівні повної загальної середньої освіти( початкової освіти, базової середньої освіти та профільної середньої освіти), видана розпорядженням голови Одеської обласної державної адміністрації від 04 лютого 2022 року № 78/од-2022,у зв`язку зі зміною найменування закладу освіти на ПЛАВНІНСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ РЕНІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ на ПЛАВНІНСІКИЙ ЛІЦЕЙ РЕНІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІЗМВЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ (ідентифікаційний код юридичної особи 26249323, Україна, 68822, Одеська обл. Ізмаїльський р-н, село Плавні, вул. Миру, будинок 99А.)
Пріоритети та мета діяльності закладу:
Протягом року діяльність закладу освіти була спрямована на реалізацію положень Законів України «Про освіту», «Повну загальну середню освіту», концепції НУШ та Державних стандартів освіти. Школа є безпосереднім інструментом виконання державного замовлення на освічених, знаючих та компетентних майбутніх творців свого життя та майбутнього нашої країни.
Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатися, яка крім знань, даватиме учням компетентності та уміння прикладного характеру, які вони зможуть ефективно застосовувати з користю для себе, суспільства та країни впродовж всього життя.Виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до родинних традицій і звичаїв , розвиток природних позитивних нахилів,здібностей та обдарованості, творчого мислення, потреб і вміння самовдосконалюватися. Формування громадянської позиції, власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії.
Завдання ліцею:
Головними завданнями ліцею є :
- забезпечення умов для якісного надання освітніх послуг шляхом тісної
взаємодії в системі «здобувачі освіти - батьки здобувачів освіти - педагоги»;
- створення сприятливого освітнього середовища на основі демократизації,
гуманізації, співпраці, співтворчості, спрямоване на зміцнення здоров’я дітей, створення умов для фізичного розвитку, соціальної адаптації, духовного зростання;
- орієнтування внутрішнього світу дитини на збагачення індивідуального
досвіду, самопізнання, самооцінки, саморозвитку, самовизначенні, самореалізації.
Призначення школи - реалізація права дитини на здобуття повної
загальної освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту на подальших етапах.
Цінності ліцею:
- здоров’я та безпека дитини, здоровий спосіб життя;
- національна гідність, патріотизм;
ефективне партнерство, взаємодія та співпраця усіх учасників освітнього процесу;
- загальнолюдські цінності;
- уміння вчитися протягом життя.
Організація освітнього процесу в закладі освіти у 2023/2024 навчальному році здійснювалась в умовах воєнного стану відповідно до чинних нормативних документів за для забезпечення права учнівства до продовження здобуття освіти. Одним з найважливіших завдань і найбільшою цінністю навчального закладу в цей надзвичайно складний період для нашої країни і системи освіти зокрема, є життя, безпека та здоров’я всіх учасників освітнього процесу. Також важливим завданням була організація ефективного освітнього процесу за очною, дистанційною та змішаною формою навчання з врахуванням особливостей та без- пекових факторів періоду воєнного стану.
Плавнінський ліцей – це заклад з румунською мовою навчання, поряд з державною мовою.
У 2023-2024 навчальному році у ліцеї маємо:
- п’ять класів початкової школи, які працювали за програмою НУШ (4-А клас з українською мовою навчання,1,2,3 та 4-Б класи- з румунською мовою);
- два класи базової середньої школи(5 та 6) за програмою НУШ;
- п’ять класів базової та основної школи, які працювали за програмою з румунською мовою навчання поряд з державною.
З метою виявлення рівня знань учнів з навчальних предметів протягом навчального року проводилися моніторингові дослідження рівня навчальних досягнень учнів. Підсумки дослідження проаналізовані на нарадах при директорі та відображені у відповідних наказах по школі, обговорені на засіданні педагогічної ради та прийняті управлінські рішення, спрямовані на підвищення рівня навчальних досягнень учнів ліцею. А 4-А клас цього року брав учась у моніторингу знань з математики Державної служби якості освіти.
Оцінювання учнів 1-4-х класів здійснювалося відповідно до Методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4-х класів закладів загальної середньої освіти.
- 61 учень початкової школи були оцінені формувально.
- 94 учнів базової школи мають такі результати:
- 30 учнів на високому та достатньому рівні
- 64 учнів на середньому та низькому рівні
- 33 учні старшої школи мають такі результати:
- 16 учнів високий та достатній рівень
- 18 учнів середній та низькій рівні.
Похвальні листи по закінченню навчального року отримали 18 учнів.
2 учні 11-го класу нагороджені срібними медалями «За досягнення у навчанні».
У цьому 2023-2024 навчальному році у школі за індивідуальною формою навчання навчались 7 учнів, з них:
- За сімейною (домашньою) формою – 5 учнів;
- За індивідуальною формою (педагогічний патронаж) – 1 учень(Коробєр Євгенія-6 клас);
- На екстернаті навчався – 1 учень (Бирназ Данило Костянтинович-11 клас).
Станом на травень 5 учнів перебувають за кордоном.
Освітній процес в нашому навчальному закладі забезпечували 21 педагогічний працівник, з них :
9 – мають педагогічне звання «старший учитель»;
10 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;
3 – кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»;
3 – кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;
5 - кваліфікаційну категорію «спеціаліст»;
Протягом навчального року проводились заходи по атестації педагогічних працівників згідно окремому плану: проатестовано 3 педагоги.
З них: 3 атестовано, що відповідають займаній посаді -Дімова Віра М.-вища кваліфікаційна категорія та звання « Старший учитель», Грєку Олена М. кваліфікаційна категорія «Спеціаліст», та Наніу Марина П. кваліфікаційна категорія «Спеціаліст».
Робота педагогічного колективу була спрямована на обґрунтування таких питань:
- Впровадження Нової української школи та підготовка до переходу в базову освіту.
- Здійснення імплементації Закону України «Про освіту» як ядра реформи в освіті.
- Особливості мотивації навчальної діяльності школярів різного віку.
- Методи мотивації і стимулювання діяльності учнів.
- Педагогічна творчість: її стимули і можливості.
Спрямування освітньої та методичної роботи школи на вивчення і творче впровадження педагогічної проблеми: «Від іноваційних технологій освіти через професійну мобільність вчителя до формування компетентної особистості учня» при переході основної школи на концепцію «Нової української школи» і тому велика увага була приділена саме формам і методам роботи з дітьми в 5-му класі. Проведені психолого-педагогічні консиліуми, тренінги по формувальному та рівневому оцінюванні п’ятикласників. Всі заходи були направлені на вироблення навичок педагогів оцінювати на перспективу. З цією метою розглядались особливості мотивації навчальної діяльності школярів та забезпечення якості освітнього процесу, формування ключових компетентностей, які сприяють всебічному розвитку особистості учнів для дотримання принципів «Нової української школи».
Особлива увага направлена на посилення відповідальністі кожного вчителя за якість освітнього процесу, об'єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів, опрацювання критеріїв оцінювання освітніх та виховних процесів закладу задля формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти. А саме:
- Забезпечення реалізації політики академічної доброчесності в освітній процес.
- Налагодження системи роз’яснювальної роботи з батьками щодо особливостей оцінювання результатів навчання та процесу їх досягнення.
- Продовження системної роботи колективу щодо забезпечення наступності в навчанні між початковою і базовою, базовою і старшою школою.
- Продовження системної роботи із дітьми з особливими освітніми потребами на шляху до забезпечення рівного доступу до якісної освіти, забезпечити освітній простір вільний від дискримінації та насильства.
У зв’язку із посиленням карантинних обмежень та введенням воєнного стану цілий ряд заходів був не проведений у такій формі та такому обсязі як планувалось.
Протягом 2023-2024 навчального року адміністрація та колектив закладу приділяли значну увагу впровадженню концепції Нової української школи у 5-мута 6-му класах та роботі за новим Державним стандартом базової загальної середньої освіти. Питання по вивченню компетентнісного підходу, вибору модельних програм щодо кожної освітньої галузі, вибору підручників, які відповідають цим модельним програмам обговорювались на педагогічних консиліумах. 14 педагогів, які вже завершили навчання за новим державним стандартам і готові для роботи у 5-му та 6-му класах. Так як реформування в освіті вимагає від учителя великої перебудови, навчання, тому Постанова Кабінету Міністрів України №800 вимагає від вчителя постійного навчання і розвитку, пошуку різних форм і методів, тут на заміну приходять альтернативні форми-онлайн. Це передбачає звітування педагогів про форми, методи і теми, обрані для навчання, тому протягом року проведено педагогічні ради по затвердженню планів та результатів самоосвітньої діяльності педагогічних працівників.
У школі функціонували методичні об’єднання: вчителів початкових класів, вчителів гуманітарного циклу, вчителів природничих наук, творча група. Всі методичні об’єднання працювали за своїми планами та за встановленими графіками. Всі заплановані методичні заходи були проведені, частина яких у очному, а частина у дистанційному режимі.
Вчителі МО гуманітарного циклу в цьому навчальному році продовжували роботу над науково-методичною проблемою «Робота над розвитком творчих здібностей учнів, формування критичного мислення та культури мовлення через компетентнісний підхід у роботі вчителя»
МО вчителів початкових класів працювали на проблемою «Нова початкова школа: на які моделі орієнтується Україна». Під час наступних засідань у невимушеній атмосфері були обговорені актуальні проблеми професійної діяльності педагога, з’ясовано сучасне розуміння феномену конкурентоспроможності, ділилися досвідом з певних питань:
- значення ранкової зустрічі та основні компонент;
- особливості оцінювання навчальних досягнень учнів 3-4 класів;
- «Гра по-новому - навчання по-іншому з LEGO»;
- діти з особливими освітніми потребами;
- про застосування в роботі нових технологій;
- провадження форм дистанційного навчання та інші.
Досить активно працювало методичне об’єднання вчителів природничих наук. Учителі вивчали і будували для себе траєкторію:
- особливості навчального року під час дії правового воєнного стану в Україні;
- організація дистанційного навчання та роботи у період воєнного стану;
- навчальні програми на основі модельних для учнів 5 та 6 класів НУШ;
- методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів;
- про роботу з обдарованими дітьми;
- дотримання академічної доброчесності при організації освітнього процесу за дистанційною формою навчання;
- самоосвітня робота вчителів;
Освітній процес у школі у 2023-2024 навчальному році здійснювався в офлайн та онлайн форматі(лише декілька днів). Уроки планувалися вчителями відповідно до календарно-тематичного планування, забезпечуючи тим самим виконання освітньої програми з предметів. Онлайн-уроки проводилися відповідно до розкладу уроків із застосуванням сервісу Google Мeet. Завдання до уроку та домашні завдання розміщувалися в Google Classroom та дублювалися в електронному журналі «Нові знання». Під час проведення уроків вчителями ліцею активно застосовувалися різноманітні онлайн-сервіси та платформи з метою забезпечення якісного освітнього процесу, а саме Всеукраїнська школа онлайн, сервіси-Google, «Всеосвіта», «На Урок», «Classtime», «Learning Apps», «Ilearn», «Kahoot», «Padlet», «Youtube» та інші.
Свій професіоналізм та педагогічну майстерність педагогічні працівники школи демонстрували під час проведення різноманітних предметних тижнів та днів. Так у цьому навчальному році були проведені наступні тижні: Тиждень безпечного Інтернету, початкових класів, іноземних мов, математики та фізики, біології та екології, тиждень STEM – освіти та освіти для сталого розвитку, тиждень психолога, Веселковий тиждень початкової школи, Олімпійський тиждень. Крім того, проведено День української писемності, День рідної мови.
Не зважаючи на воєнний стан в Україні педагогічні працівники школи продовжили свою роботу із обдарованими учнями. Враховуючи безпекові умови для учасників освітнього процесу І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін проводився в офлайн та онлайн форматі. Учні школи стали учасниками олімпіад з таких базових дисциплін, як англійської мови, історії, географії, української мови та літератури, біології, молдовської(румунської) мови.
Академічна доброчесність є невід’ємною складовою забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти. Для реалізації політики академічної доброчесності у ліцеї був розроблений відповідний план заходів. У кожній класній кімнаті оновлені інформаційні куточки для учасників освітнього процесу, де розміщенні основні принципи та норми дотримання академічної доброчесності. Вчителями-предметниками та класними керівниками систематично проводилися різноманітні заходи з метою забезпечення дотримання принципів академічної доброчесності. Так у цьому навчальному році для учнів був проведений онлайн-лекторій «Академічна доброчесність – запорука твоїх знань». Педагогічними парцівниками школи були опрацьовані антикорупційні матеріали на освітній платформі EdEra та проведений цикл антикорупційних уроків присвячений міжнародному дню боротьби з корупцією. Метою даних уроків було знайомство школярів з поняттям “доброчесність“, актуалізації та поглибленні знань про корупцію та її негативні наслідки, спонукати до доброчесної поведінки у повсякденному житті. Протягом навчального року класними керівниками проводились інформаційні години та години спілкування з тем «Чесність починається з тебе», «Магічний урок доброчесності», «Добро. Чесність», «Доброчесність у навчанні», «Доброчесність і справедливість», круглий стіл «Культура академічної доброчесності: проблеми та виклики для здобувачів» під час якого учні активно обговорювали різні ситуації та оцінювали правильність чи хибність вчинків, описаних у ситуаціях, пропонували власні принципи доброчесності, яких слід дотримуватись у ліцеї та повсякденному житті. Вчителі-предметники під час здійснення освітнього процесу систематично проводили інформаційну роботу щодо популяризації принципів академічної доброчесності та професійної етики. Питання щодо дотримання академічної доброчесності було розглянуто на засіданнях шкільних методичних об’єднань та на нараді при директорі.
Керівництвом закладу освіти ,комунальною установою вживаються заходи задля створення безпечних та комфортних умов для учасників освітнього процесу. На території встановлені 2 камери відеоспостереження.
Для забезпечення умов праці та навчання проводяться згідно із законодавством інструктажі та навчання з працівниками та здобувачами освіти про охорону праці та безпеку життєдіяльності. На початок та впродовж навчального року проведені різнорівневі навчання та інструктажі на предмет дотримання безпекових вимог та рекомендацій періоду воєнного стану. Упродовж навчального року додатково проводилися бесіди з питань безпеки та попередження дитячого травматизму напередодні осінніх, зимових, весняних і літніх канікул. Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайної ситуації зумовлених військовим станом і дотримуються їх.
В закладі систематично проводяться різнорівневі заходи спрямовані на профілактику булінгу. Систематична робота щодо попередження випадків насильства та відсутність дискримінації включає в себе профілактичну роботу психологічної служби та класних керівників. На шкільному сайті оприлюднено План запобігання булінгу (цькуванню). В шкільному нотатнику розміщений алгоритм дій у разі випадків булінгу. За 2023-2024 навчальний рік не було жодного звернення щодо випадків булінгу (цькування).
Якісне і здорове харчування дітей – одна із умов здоров’я, розвитку та успішного навчання дітей. Школа, в якій дитина проводить більшу частину свого часу, дбає про забезпечення умов для якісного і здорового харчування. В закладі належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні, дотримуються санітарно-гігієнічні вимоги. Відповідно до рішення міської ради у першому семестрі 2023-2024 навчального року було організоване безкоштовне одноразове харчування для учнів 1-4 класів та наступних категорій:
- для учнів 5-11 класів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- для учнів 5-11 класів із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах;
- для учнів 5-11 класів із малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
У 2023-2024 році системно та послідовно велася робота над дотриманням прав дітей, забезпеченням проходження процесу соціалізації, соціальної згуртованості учнів-батьків-вчителів, адаптації учнів у ліцеї, профілактиці негативних явищ в учнівському середовищі, а також розвитку повноцінної особистості учня та відповідального громадянина.
У школі систематизована робота з соціального захисту неповнолітніх.
Робота з категорійними учнями школи здійснювалася за наступними
видами:
- діагностична, консультативна та розвивальна робота;
- робота по сприянню повноцінному особистісному розвитку учнів з урахуванням їх вікових індивідуальних особливостей, здібностей, нахилів та інтересів;
- захисна робота;
- забезпечення соціально-педагогічної підтримки сім’ї у формуванні особистості учня.
Проводилась системна робота по виявленню дітей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, створено банк даних, поповнення новою інформацією списків учнів з неповних, багатодітних, малозабезпечених сімей, Систематично проводились індивідуальні консультації з категорійними учнями, на предмет профілактики та вирішення питань правопорушень серед учнів, соціального та педагогічного супроводу проблемних ситуацій, вирішення конфліктів. Надавалась консультаційно-методична допомога. Ця діяльність здійснювалась за наступними формами:
1) анкетування;
2) профілактичні заняття;
3) година спілкування;
4) бесіди;
5) заняття з елементами тренінгу;
6) акції в рамках роботи волонтерського клубу;
7) індивідуальні та групові консультації учнів, батьків та педагогічних
працівників;
8) обстеження житлово-побутових та атмосферу моральних умов
виховання учнів пільгових категорій.
Протягом року учні з категорійних родин залучалися до участі в шкільних та позашкільних заходах, конкурсах, вікторинах, спортивних змаганнях. З метою формування здорового способу життя, учні залучалися до спортивних змагань і заходів. Із учнями, що стоять на внутрішкільному обліку систематично проводилась профілактична робота. Учні, що схильні до девіантної поведінки систематично запрошувалися на шкільну Раду з профілактики правопорушень, де з ними проводяться профілактичні бесіди. Протягом навчального року проводила системну роботу психологічна служба одне із основних завдань якої - збереження і зміцнення здоров’я, підвищення адаптивних можливостей учнів, створення умов для повноцінного та гармонійного розвитку всіх учасників навчально-виховного процесу. Систематична робота психологічної служби була направлена на своєчасне вивчення психічного та фізичного розвитку учнів, мотивів їхньої поведінки і навчальної діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних особливостей, створення умов для саморозвитку та самовиховання.
В умовах воєнного часу постало питання стану психологічного здоров’я здобувачів освіти та їхніх батьків, що може істотно впливати на освітній процес та призвести до низки ускладнень для здобувачів освіти: послаблення зовнішнього контролю за виконанням навчальних завдань; складнощі в самоорганізації і плануванні режиму навчальної роботи і відпочинку; обмежених соціальних контактів, застосування телекомунікаційних технологій у освітньому процесі, потребі змінювати усталений ритм життя, - тому важливим завданням було та залишається надання психологічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти. Діяльність практичного психолога була зосереджена на стабілізації емоційного стану під час війни учасників навчально-виховного процесу. Проводилась діагностика, навчання дітей і вчителів навичкам первинної психологічної допомоги і самодопомоги, а також навикам саморегуляції емоцій, проводилися тренінги по збереженню життєстійкості та резильєнтності, пошуку ресурсів, опанування техніками стабілізації емоційного стану (як то техніка заземлення, дихання, самомотивації, тощо) та розвиток стресостійкості особистості. Постійно здійснювався психологічний супровід і під час тривог в укритті: проводилися психологічні хвилинки, ігри, техніки і вправи проти напруги, повернення почуття контролю, відволікання від ситуації небезпеки. Також пріоритетним напрямком роботи психологічної служби є виявлення дітей, у яких виникають труднощі у навчанні, спілкуванні та взаємодії з оточуючими; визначення причин цих труднощів, при потребі, скерування до відповідних фахівців з метою встановлення причин та надання допомоги. На початок навчального року вивчався рівень готовності учнів 1-го класу до навчання у школі а також відстежувався адаптаційний період в 5-му класі. За результатами діагностики та спостережень надавались рекомендації вчителям та батькам, проводилась корекційна індивідуальна робота. Також велась корекційна робота з учнями початкової ланки, які мають проблеми у навчанні та поведінці, відставання у розвитку когнітивних функцій, порушення мотивації навчання, інфантилізм, порушення уваги, гіперактивність. Таким учням надавалась диференційована допомога шляхом:
- використання ігрових способів організації виконання завдань з метою підвищення мотивації навчання і пізнавальної активності учнів;
- озброєння учнів інструментарієм проведення самокорекції;
- навчання учнів загально- навчальним вмінням і навичкам;
- максимальне використовування збережених психічних функцій дитини;
- використовування вправ, націлених на розвиток уваги, пам'яті, уяви, мислення.
Систематично відвідувались уроки за запитом вчителів чи батьків учнів, та з метою спостереження за роботою учнів на уроках, їх поведінкою, розвитком.
Психологічна служба забезпечувала учням психологічну підтримку і захист у важких ситуаціях, аналізувались всі конфліктні ситуації, надавались рекомендації по їх розв'язанню. Надавались індивідуальні та групові консультації для всіх учасників навчально-виховного процесу в офлайн та онлайн режимах, проводились бесіди, надавались рекомендації батькам дітей, що потребують індивідуального підходу в навчанні і вихованні.
Фінансово-господарська діяльність, розвиток матеріально-технічної бази закладу освіти
Фінансово-господарська діяльність школи в 2023 - 2024 навчальному році була спрямована на створення належних умов для забезпечення освітнього процесу. В цьому році, який повністю пройшов в умовах воєнного стану багато уваги надавалось безпековим питанням, облаштуванню укриття та організаційно технічних умов для очного, дистанційного та змішаного навчання.
Протягом 2023-2024 навчального року для організації освітнього простору ліцею, покращення матеріально-технічного забезпечення, дотримання без пезкових рекомендацій періоду воєнного стану придбано за кошти батьків(одноразова грошова допомога) та централізована допомога від КУ «ЦОЗУО»
Батьки:
- 2 принтери (32000 гривень);
- проектор для актової зали (30897.0 гривень);
- мото – коса (3740 гривень);
- 2 крейдено – магнітні дошки ( 7 300 гривень);
- Фарба для стін та стелі спортивної зали,засоби проти плісняви,грунтовка ( 21 тисяча гривень); 2 баскетбольні кільця з сітками (1600 грн.)
КУ «ЦОЗУО»:
- Обладнання та канцелярія для кабінетів біології та математики (географічна карта, скелет людини з органами, лабораторія для спостереження за рослинами, 4Д набір тварини світу, комплект навчальних плакатів з математики, на суму 11897 гривень);
- Річна канцелярія для навчального закладу (7915, 73 гривень);
- 2 короткофокусних проектора, 2 дошки магнітно – маркерні (65400 гривень).
Основні концептуальні завдання розвитку закладу на 2024 – 2025 навчальний рік:
1. Формування безпечного освітнього простору навчального закладу для всіх учасників освітнього процесу, створення безпечних умов для здобуття освіти, її доступності та якості (відповідно вимог та рекомендацій воєнного стану та безпекової ситуації).
2. Створення умов для максимальної реалізації можливостей очного та змішаного навчання для учнів нашої школи.
3. Забезпечення якості надання освітніх послуг на початковому, базовому та профільному рівнях освіти відповідно до державних стандартів.
4. Формування цінностей і компетенцій необхідних для самореалізації здобувачів освіти, якостей успішної людини творця свого майбутнього.
5. Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору. Патріотичне, громадянське та мілітарне виховання.
6. Організація якісного освітнього простору для дистанційного навчання.
7. Розвиток у здобувачів освіти пізнавальних інтересів і здібностей, потреб глибокого і творчого оволодіння знаннями, розвиток критичного мислення та емоційного інтелекту, навчання самостійного набуття знань, прагнення і мотивації постійно навчатись протягом усього життя.
8. Розвиток матеріально-технічної бази та покращення умов освітньої діяльності навчального закладу (відповідно фінансових можливостей, умов та особливостей воєнного стану).
9. Організація різнорівневої взаємодії та співпраці всіх учасників освітнього процесу в боротьбі нашої країни проти російської агресії.
Охорона праці.
Із метою створення безпечних умов роботи та охорони праці було здійснено: перевірку електричного обладнання та заземлення, розроблені функціональні обов’язки з питань охорони праці для всіх категорій працівників, розроблені та затверджені правила техніки безпеки під час організації освітнього процесу. Своєчасно проводилися вступні та первинні інструктажі на робочому місці співробітників навчального закладу. Проведена атестація робочих місць щодо відповідності вимог техніки безпеки, забезпечувалося дотримання санітарно – гігієнічного режиму.
Безпека життєдіяльності та запобігання дитячого травматизму.
Із учнями школи перед та після канікул проводились цільові інструктажі та фіксувались у журналах реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, закріплені за кожним класним керівником.
Перед осінніми, зимовими, весняними канікулами проводились єдині уроки з безпеки життєдіяльності учнів. На сторінках класного журналу «Бесіди з безпеки життєдіяльності» записувалися відповідні бесіди..
Своєчасно проводилися інструктажі з дітьми перед виїздом за межі школи: змагання, олімпіади, конкурси, а також перед проведенням позакласних та позашкільних заходів.
Класні керівники щотижня проводили профілактичні бесіди щодо запобігання дитячому травматизму. Проводилися додаткові позапланові бесіди з метою недопущення нещасних випадків з учнями в школі та поза її межами.
Випадки дитячого травматизму в навчальному закладі не зафіксовані.
Хочу висловити щиру подяку всім освітянам за повсякденну наполегливу роботу, відданість обраній справі, уміння успішно реалізувати всі плани та починання. Бажаю всім щастя, здоров‘я, тепла, натхнення, творчої праці. Хай кожен день приносить Вам і Вашим близьким радість і задоволення. Хай панує мир, злагода та добробут у Ваших оселях!
Шановні колеги, батьки, учні!
У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2021-2022 навчальному році.
У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор школи керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.
Свою роботу та роботу закладу представляю за результатами комплексного самооцінювання відповідно до чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності, за якими оцінюють роботу навчального закладу експерти інституційного аудиту, а саме:
Освітнє середовище закладу освіти;
Система оцінювання здобувачів освіти;
Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників;
Управлінські процеси закладу освіти.
РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Освітній процес у Плавнінському ЗЗСО розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2021 року та тривав по 27 травня 2022 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу та семестровою системою: І семестр тривав з 01 вересня 2021 року по 24 грудня 2021 року; ІІ семестр з 10 січня по 27 травня 2022 року.
Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.
Проте в закладі освіти залишається проблематичним облаштування території з урахуванням доступності та універсального дизайну. До закладу освіти практично не можуть потрапити дорослі і діти з обмеженими фізичними можливостями, пандус облаштовано, але відсутні спеціальні підйомники.
Територія закладу огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотраспорту, на території закладу немає «схованок», де учні можуть залишитися без нагляду дорослих. Територія закладу є достатньо озелененою,але бажано відновити деякі види дерев,кущів та рослин.
Навчальні приміщення початкової школи (навчальні кабінети, допоміжні приміщення, туалетні кімнати) прохідні ( не відокремлені) від приміщень для учнів старших класів.
Облаштування приміщень закладу не становить загрози для травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини та рекреації).
Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали.
Заклад освіти дотримується режиму провітрювання у навчальних кабінетах під час перерв.
Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам. Спортивна зала потребує капітального ремонту. За сприяння органів місцевого самоврядування виготовлена проектно-кошторисна документація для капітального ремонту шкільної спортивної зали, тому в найближчому майбутньому мали б замінити підлогу, яка вже розібрана, але завадила війна.
Приміщення для харчування відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Посуду вистачає на всіх учасників освітнього процесу. В приміщенні для приготування їжі дотримуються режиму зберігання продуктів та готових страв.
Результати анкетування учнів щодо комфортного перебування в закладі освіти наступні:
ü 89% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у школі, 11%, відповіли, що не дуже.
ü90% зазначили, що їм комфортно у школі, 10% відповіли, що не дуже комфортно.
Заклад освіти підключений (грудень 2021 р.) до високошвидкісного інтернету ( 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес у школі і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет. З розвитком глобальної мережі Інтернет школа отримала необмежені можливості представити себе, свій колектив та його досягнення далеко за межами свого регіону. Одночасно з’явилася можливість отримувати додаткову інформацію про навчальні заклади України та зарубіжжя, переймати їх досвід для покращення якості освітніх послуг. Інтернет дозволив вести спілкування між колегами-педагогами на сторінках веб-ресурсів, обмінюватися своїми надбаннями, вирішувати наболілі проблеми, тощо. Мережа Інтернет стала доступною у всіх кабінетах школи, у фойє закладу, зонах рекреації і коридорах вона відкрита і учні використовують для пошуку необхідної інформації з власних ґаджетів. Учні, які не мають можливості підготувати необхідну для навчання інформацію з використанням Інтернету вдома, спокійно можуть це зробити у навчальному закладі з використанням власних ґаджетів. Подумали ми і про учнів, які не мають власних мобільних пристроїв. У шкільній бібліотеці учні школи можуть кожного дня до 17.00 працювати на комп’ютерах, які також підключені до мережі Інтернет.
Навчальний заклад ,на жаль, не оснащений системою протипожежного оповіщення, датчиками протипожежної сигналізації з різним спектром дії та не підключений до пульта централізованого пожежного спостерігання.
Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за індивідуальною формою. Протягом 2021/2022 навчального року у закладі освіти, відповідно до заяв батьків та висновку ПМПК, було організовано індивідуальне навчання у 4 класі – 1 учениця. На початок навчального року для учениці з особливими освітніми потребами розроблено індивідуальну програму розвитку за участю батьків, класного керівника, психолога. ІПР (індивідуальна програма розвитку) протягом року переглядалася, доповнювалася відповідно до можливостей та розвитку дитини. За висновками ПМПК (психолого-медико-педагогічний консиліум) введено корекційно-розвиткові заняття з розвитку мовлення, соціально-побутового орієнтування, ЛФК(лікувальна фізична культура), складається та доповнюється індивідуальна програма розвитку дитини із залученням фахівців з інклюзивно-ресурсного центру.
Цілеспрямована робота в закладі спрямована на запобігання жорстокості та насиллю в шкільному середовищі. У грудні проведено акцію «16 днів проти насильства», у січні учні 6-8 класів провели захід «Школа без булінгу». На сайті школи розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу.
Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж 2021/2022 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України. від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах.
У 2021/2022 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників тощо.
У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров’я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. В навчальному закладі оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. На кожному поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі у 2021/2022 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації школи.
У класних журналах 1-11-х класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибуховонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.
Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.
Жодного випадку травматизму не виявлено серед учнів за 2021/2022 навчальний рік. З вересня 2021 по червень 2022 року не зафіксовано жодного випадку травм ні під час освітнього процесу ні побутового характеру.
У 2022/2023 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій.
Протягом 2021-2022 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по школі щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, планах класних керівників, класних журналах.
Питання безпеки життєдіяльності учнів під час навчально-виховного процесу та в побуті обговорювалися під час засідань педагогічних рад, на нарадах при директорі, на класних батьківських зборах.
Проведена соціальна паспортизація класів, школи. Складені і опрацьовані списки дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей. Складені списки дітей, яким надається безкоштовне харчування за кошти громади: учні 1-11х класів, діти з багатодітних сімей, діти з малозабезпечених сімей (за наявності відповідних довідок).
Для вивчення професійних нахилів і можливостей проведено тестування учнів 11 та 9-го класів з метою надання допомоги у їх професійному самовизначенні. Проводилася зустріч учнів 9-х та 11-х класів з працівниками служби Центру зайнятості та представниками ВУЗів (в онлайн форматі) для орієнтування у виборі професії за сучасних умов.
Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. На кожному поверсі є чергові вчителі, класні керівники супроводжують та знаходяться разом з дітьми в їдальні. Володіють інформацією про місце знаходження дітей в позаурочний час, залучають до гурткової роботи, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.
З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по школі учнів 7-11 класів та вчителів. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:
üкласним керівникам потрібно постійно контролювати своїх учнів під час чергування по школі, не перекладати свою відповідальність на інших вчителів;
üкласним керівникам 1-4 класів та вчителям-предметникам відповідально ставитись до обов’язків «Чергового вчителя» згідно «Графіку чергування вчителів по школі»;
üкласним керівникам привчати учнів до культурної поведінки у школі, виховувати повагу до чергового учня та вчителя.
Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту школи у 2021/2022 навчальному році в основному виконані. У навчальному закладі були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2021/2022 роки, уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Основні зусилля у розв‘язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів та постійного складу навчальних закладів згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів школи проводилася під час вивчення курсів «Основ здоров‘я» у 4-9-х класах; предмета – Захист України у 10-11-х класах.
Перевірка і закріплення учнями та педагогічним колективом навчального закладу теоретичних знань з ЦЗ, практичних навичок під час дій у екстремальних умовах здійснювалася під час проведення у закладі Дня цивільного захисту (у очно-дистанційному форматі).
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами.
Згідно з вищезазначеними документами та затвердженого перспективного меню для учнів з малозабезпечених сімей та з сімей,які опинились у складних життєвих обставинах забезпечено сніданками. Гаряче харчування учнів відбувається згідно графіку у їдальні. Щоденний контроль за організацією харчування учнів 1-11 класів здійснюється медичною сестрою , черговим адміністратором та класним керівником. Звільнення дітей пільгових категорії від сплати за харчування здійснюється відповідно до рішення Ренійської міської ради. Вартість гарячого харчування для учнів віком 6-11років-20 грн. для учнів 11-14 років-23грн,для учнів віком 14-18 років-25 грн.
Категорія | К-ть учнів | Примітка |
|
| |
Малозабезпечені (21 учень) та багатодітні СЖО (19 учнів) | На 11 січня-40 учнів пільгового контингенту. |
|
|
| |
Діти -інваліди | - |
|
Дитина, що потерпіла від Чорнобильської катастрофи | - |
|
Навчальний заклад укомплектований кухаром та комірником. Поточні ремонти у приміщеннях їдальні та харчоблоку, ремонт та заміна технологічного обладнання, заміна посуду здійснювалася за рахунок бюджетних коштів. Протягом року адміністрацією закладу та органами громадського самоврядування здійснювалися перевірки організації та якості харчування.
Необхідними складовими процесу організації харчування у закладі є: - видання відповідних наказів;
- затвердження списку дітей пільгової категорії;
- відпрацювання режиму і графіка харчування дітей;
- приймання продуктів харчування і продовольчої сировини гарантованої якості;
- дотримання меню-розкладу;
- виготовлення страв;
- проведення реалізації готових страв;
- ведення обліку дітей, які отримують безкоштовне гаряче харчування, а також гаряче харчування за кошти батьків, яке цього року і не встигли організувати ;
- контроль за харчуванням з боку адміністрації, класних керівників, батьків учнів;
- інформування батьків під час проведення батьківських зборів про організацію харчування дітей у закладі.
Продукти харчування та продовольча сировина надходять до навчального закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічного експертизи). Облік дітей, охоплених безкоштовним харчуванням, та за кошти батьків здійснюється класними керівниками, які вчасно повідомляють про наявність учнів особу, відповідальну за організацію харчування.
В шкільній їдальні не допускається використання продуктів харчування без відповідного сертифікату якості; реалізація страв та виробів, продуктів харчування, які не допускаються в дитячому харчуванні, використання обладнання та інвентарю не за призначенням. Обов’язково в закладі ведеться щоденний облік харчування дітей за бюджетні кошти та батьківські кошти, згідно акту та журналу обліку харчування.
РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
На закінчення 2021-2022 навчального року у початкових класах закладу освіти навчається 84 учні, у 5-9 класах – 117 учнів, у 10-11 класах – 32 учні.
Згідно з річним планом роботи освітнього закладу на 2021/2022 навчальний рік адміністрацією закладу було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-11-х класів за 2021/2022 навчальний рік.
За підсумками аналізу навчальних досягнень 2021/2022 навчального року із 233 учні 1-11 класів:
ü 84 учні 1-4 класів оцінені вербально і оформлені свідоцтва досягнень;
ü 218 учнів переведено на наступний рік навчання;
ü 1 учениця навчалалась за індивідуальною формою;
ü 16 учнів нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»;
ü не атестованих учнів немає.
Результати річного оцінювання знань здобувачів освіти освітнього закладу наведено в таблиці:
Клас | Кількість учнів | Рівень навчальних досягнень | Примітка | |||||||
Початковий | Середній | Достатній | Високий | |||||||
К-сть учнів | % | К-сть учнів | % | К-сть учнів | % | К-сть учнів | % | |||
5-А | 17 | 5 |
| 4 |
| 6 |
| 2 |
|
|
5-Б | 17 | 3 |
| 5 |
| 6 |
| 3 |
|
|
6 | 18 | 9 |
| 5 |
| 4 |
| -0 |
|
|
6- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7- | 21 | 10 |
| 1 |
| 8 |
| 2 |
|
|
7- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8- | 25 | 6 |
| 9 |
| 7 |
| 3 |
|
|
8- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9- | 19 | 3 |
| 8 |
| 6 |
| 2 |
|
|
9- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 | 17 | 5 |
| 8 |
| 3 |
| 1 |
|
|
11 | 15 | 6 |
| 1 |
| 7 |
| 1 |
|
|
Всього | 149 | 47 |
| 41 |
| 47 |
| 14 |
|
|
Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.
47 учнів у навчальному закладі навчається на початковому рівні. Цей показник викликає занепокоєння серед адміністрації та педагогічних працівників закладу. Дане питання розглядалося на нараді при директорові й на засіданнях методичних об’єднань, з’ясовувались причини слабкої успішності учнів. Серед них були названі такі:
ü відсутня система роботи із слабо встигаючими учнями й учнями, які пропускають заняття через хворобу,
ü недостатній зв’язок учителів із батьками.
Одним із шляхів поліпшення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах сучасного суспільства є впровадження вивчення профільних предметів в старшій школі. Так у 10-11 класі запроваджено вивчення української мови як профільного предмета. В 10-11класах також вибірково-обов’язкові предмети: 10 клас – технології та інформатика, в 11 класі – інформатика і мистецтво .
Мережа класів
Адміністрацією та педагогічним колективом Гвардійського навчально-виховного комплексу проведено певну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі.
Структура контингенту | Навчальний рік | |
Поточний | Попередній | |
Кількість учнів | 233 | 232 |
Загальна кількість класів: | 13 | 13 |
Середня наповнюваність класів у 2021-2022 навчальному році становить 18 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2021/2022 навчальному році були:
ü організація обліку дітей та підлітків на території обслуговування;
ü спільна робота з ДНЗ;
ü контроль відвідування учнями навчальних занять;
ü організація навчання за індивідуальною формою;
ü функціонування гуртків;
ü індивідуальна робота з учнями та батьками;
ü надання закладом якісної освіти.
Аналіз руху учнів
Учнів на початок 2021/2022 н. р. | Вибуло | Прибуло | Учнів на кінець 2021/2022н. р. |
250 | 17 | 0 | 233 |
Аналіз причин руху учнів свідчить, що вони зумовлені зміною місця проживання родини або пов’язані з переїздами.
Основними напрямами роботи щодо забезпечення соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.
Робота з обдарованою молоддю
У 2021-2022 н. р. значна увага приділялася роботі з обдарованими дітьми, втілювались у життя заходи щодо реалізації програми «Обдарована дитина».
Ефективною формою роботи для реалізації, утвердження своїх здібностей є предметні олімпіади та конкурси.
У І етапі Всеукраїнських предметних олімпіад узяли участь 139 учасників 6-11-х класів, у ІІ етапі – 26 учасників.
Результати
Навчальний рік | 2016-2017 н. р. | 2017-2018 н. р. | 2018-2019 н. р. | 2019-2020 н. р. | 2021-2022 н .р. |
Кількість призових місць | 5 | 9 | 5 | 3 | 9 |
І місце | 1 | - | 1 | 1 | 2 |
ІІ місце | 1 | 2 | 2 | 1 | 5 |
ІІІ місце | 3 | 7 | 2 | 1 | 2 |
У зв’язку з пандемією участь в районному етапі проводилась дистанційно, а обласному етапі предметних олімпіад брали участь 2 учениці 8 класу(Рудницька Л.В.з української мови і Дія К.К. з географії)
У І етапі конкурсу-захисту наукових робіт учнів-членів Малої академії наук України взяли участь 4 роботи. Усі учасники посіли призові місця.
Результати
Навчальний рік | 2016-2017 н. р. | 2017-2018 н. р. | 2019-2020 н. р. | 2020-2021 н. р. | 2021-2022 н. р. |
Кількість поданих робіт | 4 | 2 | 2 | 5 | 4 |
Кількість призових місць | 3 | 2 | 2 | 1 | 4 |
У ІІ етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика взяли участь 8 школярів.Учениця 9 класу Куштєр Ангеліна посіла III місце.
Учасниками Всеукраїнського мовно-літературний конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка в ІІ етапі стали 4 учні. Цього року на підставі оцінок за I семестр рішенням педагогічної ради від 06.01.2022р.,протокол N4 висунуто кандидатами на отримання свідоцтв про базову загальну середню освіту з відзнакою учнів 9 класу Рєуцой Микиту М. та Куштер Ангеліну В.Претендентів на золоту або срібну медаль серед випускників 11 класу немає.
У закладі значна увага приділяється національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління, розвитку творчої особистості кожного учня.
Наші вихованці були учасниками Всеукраїнських конкурсів та фестивалів.
Підводячи підсумок, слід зазначити, що робота школи з обдарованими дітьми виконувалася згідно плану на належному рівні.
РОЗДІЛ ІІІ. ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Протягом 2021-2022 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над загальношкільною науково-методичною проблемою у наступних методичних об’єднаннях:
ü предметів суспільно-гуманітарний циклу;
ü предметів природничо-математичного циклу;
ü початкових класів;
ü класних керівників.
Аналіз роботи методичних об’єднань засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань, поставлених методичними об’єднаннями щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання школярів. На засіданнях методичних об’єднань розглядались, зокрема, такі питання:
ü виконання Державних стандартів освіти;
üвивчення й реалізація основних положень нормативних і директивних документів про освіту;
üопрацювання методичних рекомендацій щодо вивчення базових дисциплін у 2021-2022 навчальному році;
ü методика організації та проведення сучасного уроку;
üвикористання інтерактивних технологій як засіб підвищення ефективності уроку;
ü формування предметних компетентностей в учнів;
üробота з творчо обдарованою молоддю, залучення до участі в різноманітних конкурсах, олімпіадах, робота в Малій академії;
ü вивчення передового педагогічного досвіду вчителів району, області.
Робота методичних об’єднань була спланована, засідання проводилися на належному рівні з обговоренням науково-теоретичних питань і практичної діяльності вчителів.
Науково-методична рада закладу забезпечувала планування, керівництво та аналіз методичної роботи протягом року. Майстерність учителів здійснювалася через постійне самовдосконалення, вивчення передового досвіду вчителів України та своїх колег шляхом самоосвіти та через участь у роботі методичних об’єднань, семінарах, виконанні особистих творчих планів.
Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.
Традиційним у закладі освіти залишилося проведення предметних тижнів та творчих тижнів учителів, які атестуються.
Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях педагогічних рад, адміністративних нарад, нарад при директорі.
Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив школи в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.
Разом з тим в організації методичної роботи багато невирішених проблем, суттєвих недоліків:
• недостатньо налагоджене взаємовідвідування уроків учителями;
• кожне методичне об’єднання автономне у своїй роботі й практично не пов’язане з роботою інших методичних об’єднань;
• недостатня роль голів методоб’єднань в організації цілеспрямованої роботи зі здібними учнями з підготовки шкільних команд до участі в міських та обласних етапах учнівських олімпіад, конкурсах різних рівнів;
• педагоги залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;
• потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у районному та обласному конкурсі «Учитель року».
Виховна робота
В основу організації системи виховної роботи навчального закладу покладено Програму «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», Концепцію національно-патріотичного виховання учнівської молоді, взаємодію МАН, широкої мережі гуртків, факультативів, спецгрупи, учнівського самоврядування. З метою виховання самосвідомості майбутнього громадянина України та забезпечення повноцінного розвитку школяра, розумового, естетичного, фізичного виховання у закладі освіти діяли 1 спортивна секція від та 5 гуртків
№ | Назва | Керівник |
Гуртки | ||
1. | Вокальний гурток «Сучасник»(16 учнів) | Тудорашку В.С. |
2. | Танцювальний»Vatra»(16 учнів) | Булгару Г.М. |
3. | «Юн музеєзнавці» (15 учнів) | Султан М.І. |
4. | Військово- патріотичного виховання (17 учнів) | Парфірова Л.С. |
5 | Декоративно ужиткового мистецтва «Фантазія» (16 учнів) | Коробєр О.А. |
Всього 80 | ||
| Спортивна секція ДЮСШ |
|
1 | Футбол(22 учні) | Бєну В.М |
Разом-102 учні |
У цих гуртках розвивають свої творчі та інші здібності 102 учні, що становить практично 41% від загальної кількості учнів школи. Гуртківці є активними учасниками всіх шкільних та позашкільних заходів. Так, наприклад, члени гуртків творчого спрямування беруть активну участь у заходах пов’язаних з творчістю, а члени спортивної секції – в усіх спортивних змаганнях серед учнів школи, громади, району та області. В школі створено умови для участі обдарованих дітей у науковому, творчому, спортивному житті школи, району, області. Досягнення учнів школи постійно висвітлюються на веб-сайті навчального закладу та в соціальних мережах.
Впродовж 2021-2022 н. р. за участю учнів школи та гуртківців проводилася низка шкільних та районних (заочних) конкурсів і заходів згідно із планом проведення навчально-виховних заходів та плану виховної роботи закладу освіти на 2021-2022 н .р.
Серед проведених традиційних шкільних заходів є: День знань (01.09), День фізичної культури і спорту в рамках якого проведено лінійку до відкриття Олімпійського тижня, Олімпійські уроки, виставку малюнків та флешмоб (11.09), свято осені (17.09), флешмоб до Міжнародного дня Миру (21.09), День партизанської слави (22.09), загальношкільні заходи до Дня працівників освіти (02.10), традиційні вітання вчителів-пенсіонерів в рамках відзначення Дня людей похилого віку (02.10), написання Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності до Дня української писемності та мови (09.11), заходи та флешмоби до Дня Гідності і Свободи (20.11), загальношкільний виховний заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (27.11), акція «Запали свічу» (27.11), радіо лінійка до Дня збройних сил України (04.12), привітання ліквідаторів-односельців до Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС (14.12), загальношкільне свято до дня Святого Миколая (19.12), новорічні розваги (21-31.12), захід до Дня Соборності України, виховний захід до відзначення Дня Героїв Крут (29.01), пошта Святого Валентина до Дня усіх закоханих (14.02), вітання воїнів односельців до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав (15.02), виховний захід до Дня Героїв Небесної Сотні (20.02), літературна композиція до Міжнародного дня рідної мови (21.02), день учнівського самоврядування до Міжнародного жіночого дня (06.03), Шевченківські читання та виховні заходи до відзначення дня народження Т. Г. Шевченка (09.03). Традиційно у нашому навчальному заході ми також відзначаємо Міжнародний день пам’яті Чорнобиля (26.04), День пам’яті та примирення (08.05), День вишиванки (19.05) та День Матері (07.05), Міжнародний день захисту дітей (01.06) та Свято останнього дзвоника (27.05), однак, цього річ, за умов загальнонаціонального карантину,а потім з початком війни нам не вдалося провести деякі з цих заходів з учнями в школі.
Уся робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму в школярів. Національне виховання є важливою складовою виховного процесу в школі. З метою виховання поваги в учнів до традицій українського народу в школі проведено українознавчі заходи.
У навчальному закладі працює група продовженого дня, чисельність – 30 учнів. Розроблено режими роботи, які виконуються вихователями.
Вихователі ГПД працюють над створенням умов для повноцінного розвитку особистості молодшого школяра через комплексний системний підхід до організації виховання, навчання, розвиток та збереження здоров’я учнів, проводять розвивальні та спортивні ігри, спостереження за природою під час прогулянок, проводять виховні заходи.
Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у школі створено демократичну модель учнівського самоврядування. Його діяльність здійснюється за чітко складеними планами, засідань учнівської ради та кожного міністерства та комісій . Роботу учнівського самоврядування координує педагог-організатор.
Діяльність учнівського самоврядування в 2021-2022 н. р. була спрямована на виконання основних завдань сучасної освіти, що зумовлені пріоритетними напрямами реформування школи, визначеними Державною національною програмою «Освіта («Україна ХХІ століття»), Концепцією національно-патріотичного виховання учнівської молоді, Концепцією розвитку загальної середньої освіти, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів».
Пріоритетними напрямками діяльності учнівського парламенту були:
ü використання потенціалу краєзнавчої роботи щодо патріотичного виховання учнів школи; ( зібрано багато матеріалу з історії Плавнінської школи)
üвиховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів;
ü формування соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки;
ü значення особистості (у шкільному та громадському житті);
ü підвищення ефективності профорієнтаційної роботи через інтеграцію діяльності всіх ланок: навчальної, позакласної та позашкільної роботи, співпраці з батьківським комітетом, Ренійським центром зайнятості;
ü вдосконалення методів роботи з активами класів та надання методичної допомоги, передача досвіду організаторської роботи; формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів; використання засобів ІКТ.
Представники учнівського самоврядування були активними учасниками
всіх загальношкільних заходів. Члени учнівського самоврядування працювали згідно Статуту, виконували свої обов’язки відповідно до приналежності до тої чи іншої комісії чи міністерства.
Виходячи із вище сказаного, вважати виховну роботу у 2020-2021 навчальному році такою, що відповідає плану та реалізації концепції національної школи в педагогічному процесі.
РОЗДІЛ ІV. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Як керівник закладу освіти розумію, що якість освітньої діяльності неможлива без розуміння шляхів розвитку закладу освіти. Цілі розвитку та основні кроки задля їх досягнення формулюються у Стратегії розвитку, що містить визначення цінностей, які сповідує заклад.
Тому у 2021-2022 навчальному році адміністрація закладу освіти разом із передовими педагогами закладу та експертними групами працювала над створенням Стратегії розвитку на 2022-2024 роки для удосконалення якості освітніх послуг, які надає заклад, вироблення освітньої та наукової стратегії з урахуванням якісних змін у державі.
Створенню Стратегії розвитку у закладі освіти передувало анкетування педагогічних працівників, учнів та батьків, що дало змогу сформувати уявлення про наявний стан діяльності закладу. Анкетування проводилося цілком анонімно у листопаді 2021 року.
Серед педагогічних працівників у анкетуванні взяли участь 23 особи.
ü 92,6 % вчителів зазначили, що у закладі освіти створені належні умови для постійного підвищення кваліфікації педагогів, їх чергової та позачергової атестації, добровільної сертифікації, 7,4% (2 педагогів) відповіли, що переважно ні.
ü 66,7% педагогів зазначили, що у закладі немає жодних перешкод для професійного розвитку, 5% - вказали на відсутність матеріального заохочення з боку керівництва (хоча двічі на рік з нагоди Дня працівника освіти та перед Новим роком відбувається преміювання педагогічних працівників згідно наказу керівника), 15,4% вважають, що у закладі недостатня матеріально-технічна база, 3,7% (1 педагог) – зауважили про погані умови праці.
ü 92,6% педагогів задоволені освітнім середовищем та умовами праці у закладі, 7,2% (2 вчителі) – незадоволені.
ü 81,4% відповіли, що в цілому психологічний клімат в закладі сприяє співпраці педагогів, 18,5% відповіли, що співпраця з колегами практично відсутня.
ü 20 педагоги, що брали участь в анкетуванні вважають, що керівництво закладу відкрите до спілкування, вони можуть вільно висловлювати свою точку зору, навіть якщо вона не співпадає з думкою керівництва, 3 колег дали протилежні відповіді.
Щодо результатів анкетування учнів, то:
ü 89% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у школі, 11%, відповіли, що не дуже.
ü 90% зазначили, що їм комфортно у школі, 10% відповіли, що не дуже комфортно.
ü 93% здобувачів освіти стверджують, що вони почувають себе безпечно у школі, 7% - здебільшого ні.
ü 80 % учнів зауважили, що не відчувають булінгу у школі, 20% відповіли щодо них були поодинокі булінгу та цькування.
ü 89% учнів відповіли, що керівництво закладу розглядає їхні звернення, 11 % зазначили, що їм невідомо про можливість звернення.
У анкетуванні батьків взяло участь 53 особи.
ü 90,6 % батьків зазначили, що їхня дитина охоче відвідує школу, 9,4% батьків відповіли, що неохоче.
ü 96,2 % зазначили в анкетуванні, що їм вдається поспілкуватися з керівництвом закладу та досягти взаєморозуміння, 3,8% (2 осіб) – дали протилежну відповідь.
ü 48 з опитаних батьків задоволені організацією освітнього процесу в школі, 5 батьків переважно незадоволені.
ü 86,8% батьків вважають, що учителі справедливо оцінюють навчальні досягнення їхньої дитини, 13,2% вважають, що інколи оцінювання несправедливе.
ü 37,8% батьків задоволені харчуванням дитини у школі, 12,2% - не задоволені, 50% учнів не харчуються у шкільній їдальні.
ü 75,5% батьків у анкетуванні зазначили, що їхні права як учасників освітнього процесу не порушуються, 18,9 відповіли, що інколи порушуються, але вирішуються, 4,7% (3 батьків) – інколи порушуються і не вирішуються.
Під час розроблення Стратегії розвитку закладу та річного плану роботи закладу ми намагалися врахувати результати вищеописаного анкетування, особливо що стосується булінгу та цькування. Створена Стратегія розвитку закладу включає у себе реалізацію протягом наступних 3 років таких проектів: «Обдарована дитина», «Сучасний освітній дизайн», «Співпраця ДНЗ та НУШ: педагогіка партнерства», «Плекаємо патріотів України», «Добро починається з тебе», що дасть змогу скерувати педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб молоді, створення розвивального середовища, у якому б реалізувалася сучасна модель випускника, особистості, що володіє технологіями усного та письмового спілкування іноземною мовою, комп’ютерними технологіями.
Протягом 2021-2022 н. р. заклад освіти працював за освітньою програмою (погоджено педагогічною радою, протокол №6 від 27.05.2021 року), складеною відповідно до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, яка враховувала профільність навчання, побажання учнів та батьків та включала цікаві курси за вибором.
Освітня програма для 1-4 класу розроблена відповідно до Закону України «Про освіту», Державного стандарту початкової освіти на основі типової освітньої програми для 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом О. Я. Савченко.
Освітня програма ІІ ступеня (базова середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» на основі типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405:
ü 5, 6, 7, 8,9 класи таблиця №2;
Освітня програма ІІІ ступеня (профільна середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» на основі типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408.( таблиця 2)
Реалізація інваріантної та варіативної складових навчального плану здійснювалась за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Варіативна частина робочого навчального плану в 2021/2022 н. р. була спланована на врахування побажання учнів, запитів батьків, кадрове та навчально-методичне забезпечення. Години варіативної складової використані для поглибленого та допрофільного навчання, курсів за вибором, факультативів з метою надання якісної освіти.
Варіативна складова навчального плану в 3 і 4 класах використовувалася на підсилення предмету «Молдовська мова » інваріантної складової по 1 годині. У 5 класі по 0,5 годин з біології і географії, у 7 кл. - по 0,5 години – на вивчення української мови та хімії, у 8 класі – додаткова 1 година використовується на вивчення предмету «Хімія» та по 0,5 години-алгебри, української мови. У 9 класі-1 година на вивчення хімії і по 0,5 години на вивчення української мови ,алгебри та хімії.
Варіативна складова навчальних планів школи ІІI ступеня використовується на: планування й організацію єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти і складена відповідно до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти IIIступеня з профілем українська мова.
З метою впровадження поряд з молдовською мовою навчання термінології державною мовою збільшена кількість годин у 11 кл. з геометрії(1година), з історії України 0,5 години, з географії -1 година та біології 0,5 години
ü запровадження факультативу «Розв’язування задач з хімії» 1 година в 10класі;
ü спецкурс» Фінансова грамотність»-1 година
У 2021-2022 навчальному році навчальний заклад працював за річним планом, затвердженим за засіданні педагогічної ради № 6 від 27.05.2021 року, що включав розділи із управлінської діяльності, навчально-виховної, навчально-методичної та виховної робіт, контрольно-аналітичну та фінансово-господарську діяльність закладу.
На даний час адміністрація навчального закладу працює над розробленням річного плану роботи школи на 2022-2023 навчальний рік, з проектом якого вже ознайомлений педагогічний колектив закладу (протокол засідання педагогічної ради №7 від 13.06.2022 року). Річний план роблений відповідно до Стратегії розвитку та освітньої програми, є основним робочим документом для організації повсякденної діяльності закладу освіти впродовж навчального року та передбачає реалізацію чотирьох основних напрямків роботи внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а саме щодо освітнього середовища, системи оцінювання освітньої діяльності учнів, системи педагогічної та управлінської діяльностей. Стратегія розвитку закладу має реалізовуватися через систему планування.
Для здійснення самооцінювання якості освітньої діяльності у закладі освіти розроблена внутрішня система забезпечення якості освіти (протокол засідання педагогічної ради №2 від 27.01.2022 року), що включає критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників та здобувачів освіти, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності, інклюзивного навчання тощо. Проте повинна визнати, що моніторинг освітньої діяльності протягом 2021-2022 року здійснювався лише частково, що певною мірою пов’язано із карантинними обмеженнями, війною. Цього навчального року адміністрацією навчального закладу здійснювалося вивчення системи роботи лише вчителів, що атестувалися (5 педагогів), протягом навчального року вивчався стан ведення класних журналів, щоденників, здійснювалася перевірка ведення зошитів з української мови у 8 та 9 класах, з англійської мови у 9, 10, 11 класах, з математики у 3, 5, 10 класах. На основі перевірки складені аналітичні довідки.
Особливу увагу, як керівник, хочу звернути на фінансове та матеріально-технічне забезпечення закладу. Протягом 2021-2022 навчального року у період літніх канікул у закладі здійснені наступні ремонтні роботи:
1. Проведено косметичний ремонт у всіх кабінетах.
2. Оновлений інтер’єр коридорів.
За період 2021-2022 навчального року заклад отримав за державні кошти:
ü Для наших наймолодших школярів, першокласників, було придбано новенькі шкільні меблі:стінка, парти та стільці, комп’ютерну техніку: принтер, ламінатор , ноутбук та дидактичні матер
ü Індивідуальні засоби захисту (маски, резинові рукавиці), дезінфікуючі засоби, рідке мило .
ü Протягом навчального року за кошти місцевого бюджету у навчальний заклад придбано різноманітні матеріали. Засновником виготовлено проектно-кошторисну документацію на здійснення капітального ремонту спортзалу навчального закладу.
Протягом 2021-2022 навчального року здійснено генеральне прибирання у підвальному приміщенні навчального закладу. Підвальне приміщення готується до використання в якості сховища у разі надзвичайних ситуацій.
Хочу зазначити, що школа працює в режимі стабільності, ліміти на використання енерго- та газоносіїв не перевищено. Проте, на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити. Це капітальний ремонт харчоблоку, заміна підлоги в спортивній залі, придбання реактивів для кабінету хімії, поновлення навчального комп'ютерного обладнання, оновлення інтер’єру актового залу та придбання нового спортивного інвентаря, ремонт фасаду закладу, облаштування прилеглої території. Адміністрація закладу постійно вивчає потреби учнів та працівників, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію.
Для успішної роботи та конструктивної взаємодії здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти важливе значення має створення сприятливого психологічного клімату у колективі. Психологічний клімат у закладі освіти є визначальним чинником для створення комфортних умов для здобувачів освіти та педагогічних працівників. Результати анкетування, проведенні у березні, свідчать в загальному про сприятливий психологічний клімат у колективі, проте часто між учасниками освітнього процесу виникають непорозуміння, вирішити які буває нелегко. Завжди схиляюся до конструктивного вирішення конфліктів задля прийняття рішення, яке задовольнятиме учасників конфлікту. Важлива роль у цій роботі повинна належати психологу закладу.
Однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому навчальному закладі створений та активно функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до вищезгаданої публічної інформації, що знаходиться у рубриці «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти». Сайт закладу постійно оновлюється, висвітлює події, які відбуваються у житті школи, є одним із інструментів організації дистанційного навчання. Шкільне життя навчального закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.
Кадрова політика закладу спрямована на забезпечення закладу освіти кваліфікованими педагогічними та іншими працівниками. Протягом 2021-2022 н. р. заклад освіти був забезпечений кадрами на 100% (18 учителів працювали в 5-11 класах, 5 у 1-4 класах, , практичний психолог , соціальний педагог, педагог-організатор).
На даний час вакантними у нас немає вакантних посад. Педагогічними та технічними працівників інших професій ми забезпечені в повній мірі.
Рівень педагогічної майстерності
«Спеціаліст вищої категорії» – 12 ( %)
«Спеціаліст І категорії» – 4 ( %)
«Спеціаліст ІІ категорії» – 1 ( %)
«Спеціаліст» – 6 ( % )
«Старший учитель» – 12 ( %)
Підвищення педагогічної майстерності у 2021-2022 навчальному році
№ п/п | Вид діяльності | Учителі |
1 | Курсова перепідготовка на базі ОІППО | 18 |
2 | Атестація (всього) у тому числі: - підтвердили кваліфікаційну категорію - не підтвердили кваліфікаційну категорію - підвищили кваліфікаційну категорію - підтвердили педагогічне звання «старший вчитель» - встановлено педагогічне звання «старший учитель» - не підтверджено педагогічне звання «старший учитель» | 5
4 - 1
3
-
- |
У ході атестації педагогічних працівників було проведено тижні педагогічної майстерності вчителів, де педагоги демонстрували свої надбання, ділилися досвідом роботи з колегами.
Підтвердили кваліфікаційну категорію й педагогічне звання Бєну В.М., Вакарчук Л.В., Кожокару Є.П. (підтвердила кваліфікаційну категорію» Спеціаліст» та педагогічне звання «старший учитель»), .
Встановлено кваліфікаційну категорію Куштєр М.Ст. (спеціаліст вищої категорії), Гаркава.Г.І. підтвердила кваліфікаційну категорію «Спеціаліст».
Адміністрація навчального закладу сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, розроблений перспективний план підвищення кваліфікації та план підвищення кваліфікації на рік. Планові курси педагогічні працівники проходять на базі __ОІППО, педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус», «Едера» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.
При проведенні атестації адміністрація школи приділяє належну увагу моральному заохоченню педагогічних працівників, представляючи їх до нагородження грамотами різного рівня. Так, за підсумками атестації 2021-2022 н. р. Вакарчук Любов Василівна, як першопроходець НУШ із класом із 28 учнів, подана до нагородження грамотою Департаменту освіти й науки Одеської обласної державної адміністрації та Міністерства освіти та науки України. Також Коробєр О.Ф. представлена до нагородження грамотою з нагоди Дня працівників освіти 2021 року.
Щороку, з нагоди Дня працівника освіти відповідно до Положення про преміювання педагогічних працівників відбувається преміювання усіх педагогічних працівників в розмірі до одного посадового окладу. Також згідно статті 57 Закону України «Про освіту» щодо виплати педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків педагогічні працівники отримують матеріальне заохочення у кінці календарного року. Технічні працівники преміюються відповідно до додатку 2 Колективного договору закладу освіти «Положення про преміювання працівників» за сумлінне виконання службових обов’язків в розмірі однієї мінімальної зарплати.
Як директор школи у роботі з працівниками дотримуються партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.
Висловлюю щиру подяку за співпрацю: учням – за бажання вчитися, учителям — за творчість, за любов до своєї професії; батькам — за допомогу, розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю; технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи. Я вірю в наш навчальний заклад, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу нашого навчального закладу.
Звіт директора школи за 2019-2020 н.р.
ЩОРІЧНИЙ ЗВІТ КЕРІВНИКА
ПЛАВНІНСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ
РЕНІЙСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Добіг до кінця, мабуть, найбуремніший навчальний рік.Закінчення навчального року-добра нагода підбити певні підсумки в діяльності школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2019 – 2020 н.р. Запитати себе і Вас,що ми хочемо покращити в наступному році!? Школа-єдиний соціальний інститут,який чутливо реагує на все,що відбувається в суспільстві.Й у котре на плечі педагогів покладена велика й висока місія-плекання громадян України. Живемо й працюємо в періоді реформ.Попереду на нас чекають зміни.Хочеться, щоб були вони стрімкими й доленосними.Сподіваюсь,що реформи,які відбуваються в освітянській галузі,будуть тим поштовхом, що надасть вітчизняній освіті поступального руху до європейських та світових стандартів.І дуже багато в цьому процесі буде залежити від кожного з нас. Кожен директор і його педагогічний колектив мріють,щоб їхня школа вирізнялася серед інших, викликала бажання влаштуватися на роботу та навчатися в ній. Як організувати навчання,щоб школа стала майстернею думки ,яка навчатиме учнів самостійно критично мислити,а слово вчителя-спонукатиме до глибоких роздумів? Як відчути внутрішній світ кожної особистоті , щоб дібрати такі технології навчання,які мотивуватимуть учнів до самовдосконалення на користь собі та суспільству? Як залучити до співпраці батьків,щоб перетворити їх на однодумців? Як зробити так, щоб ці запитання щодня спонукали педагогів рухатися вперед, думати,творити? З цим запитанням до себе я щодня іду до школи,щоб потім разом з учителями свого навчального закладу реалізувати їх. Освітня реформа,яка вже другий рік діє,якісно відрізняється від попередніх спроб реформування тим, що держава заклала реальні передумови для змін в освіті.Зокрема, йдеться про підвищення кваліфікації вчителя,що передбачає навчання всіх педагогів,які працюватимуть у новій українській школі.Підтримка значним фінансовим ресурсом на придбання меблів ,техніки,дидактичного матеріалу. Послідовне здобуття освіти можливе за дотримання принципів перспективності й наступності між суміжними ланками освіти,зокрема між початковою і середньою,середньою і старшою. За реформуванням загальної середньої освіти оновлено структуру і змінено зміст освітнього процесу.Дедалі нагальнішим стає питання забезпечення цілісного розвитку особистості на всіх рівнях освіти. Нова українська школа визначає побудову освіти на всіх її ланках з максимальним урахуванням індивідуальних особливостей (фізичних,психологічних,інтелектуальних) кожної дитини нежалежно від вікової групи. Формула успішної Нової української школи містить такі ключові компоненти: -новий зміст освіти; -наскрізний зміст виховання; -педагогіка партнерства; -дитиноцентризм; -сучасне освітне середовище. Завершення навчального року спонукає мимоволі замислитися, які результати роботи свідчать про поліпшення і оновлення діяльності педагогічного та учнівського колективу. Лише неординарні ідеї педагогів у школі і ефективність упровадження вами інновації дають змогу стверджувати, що учні зможуть легко адаптуватися до умов постійно змінюваного інформаційного світу. Оскільки якісно поліпшити роботу школи можуть лише ті вчителі, які є носіями перспективних концепцій.Поліпшити роботу школи можна завдяки створенню інформаційно-освітнього середовища. Це забезпечить умови для вільного обміну інформацією, швидкого доступу до неї всіх учасників освітнього процесу.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалась Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, колективним договором, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу. Основний акцент звернено на дотримання всіма учасниками навчально-виховного процесу норм чинного законодавства.
1.Загальні відомості про навчальний заклад:
Комунальний заклад освіти Плавнінська ЗОШ І-ІІІ ступенів
розташований за адресою:
68822, с. Плавні
вул. Миру, 31
тел. 24035240
* Статут зареєстрований виконкомом Ренійської районної ради від 15.12.2016 р., реєстраційний № 1545120000000210
* Свідоцтво про державну реєстрацію АО1 № 004202, видано Ренійською районною державною адміністрацією від 02.11.2009р.
* Ідентифікаційний код: 26249323
2.Матеріально-технічна база навчального закладу:
Учні Плавнінської ЗОШ перейшли у нову споруду в 1988 році (будівля складається з 2-х поверхів, проектна потужність понад 400 учнів).
Заклад намагається створити умови для роботи і навчання, відремонтувати та довести до норм та вимог сьогодення навчальні кабінети, оснастити школу новим сучасним обладнанням.
Щороку виконуються косметичні ремонти, є висновки держпродспоживслужби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі.
У приміщенні школи є 16 кабінетів:
{C}· Української мови та літератури
{C}· Молдовської мови
{C}· Кабінет фізики
{C}· Кабінет хімії
{C}· Кабінет біології
{C}· Кабінет історії та географії
{C}· Кабінет математики
{C}· Кабінет інформатики
{C}· Кабінет іноземної мови
{C}· Кабінет трудового навчання
{C}· Кабінет курсу «Захист Вітчизни»
{C}· 5 кабінетів для учнів початкової школи
Забезпеченість закладу меблями 100%. Більшість кабінетів і класних кімнат відповідає типовим перелікам та вимогам навчальних програм.
В школі є їдальня, актова зала, бібліотека з читальним залом, спортивний зал, спортивні майданчики, стадіон, музей.
Протягом останніх років стараємось поліпшити навчально-матеріальну базу школи.
Фінансово-господарська діяльність
Будівля школи прийнята в експлуатацію 32 роки тому. Але, незважаючи на її вік і зношеність, адміністрація школи разом із колективом вчителів та батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її в робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти Ренійської районної держадміністрації. Протягом навчального року систематично велася виплата заробітної плати працівникам школи. За бажанням переважної більшості членів колективу було здійснено нарахування авансу. Бухгалтерія вчасно приплачувала за спожиту школою електроенергію. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв.
Система опалення потребуєі капітального ремонту,необхідно заміни радіатори. Це вимагає величезних коштів, яких на даний час немає у бюджеті району.
Працівниками централізованої бухгалтерії шкіл Ренійського району планово проводиться інвентаризація майна. Зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються або оприбутковуються.
Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюль школи поступово поповнюються новими сучасними пластиковими стендами, активно проводиться робота з озеленення класних кімнат. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядають учні та двірники школи, своєчасно обрізуючи дерева, кущі. Огорожа пофарбована, бордюри побілені. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення і періодичне вивезення сміття з території школи.
На ремонт приміщень школи цього року отримали 10000 грн. з держбюджету. Звичайно це мало.. Тому повноцінна підготовка школи до нового навчального року стає проблематичною через брак коштів. Дирекція школи і цього року намагатиметься використати для цього всі можливі резерви, спонсорські та позабюджетні кошти, але їх недостатньо для такого обсягу робіт.
Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання.
За 2019-2020 навч. рік надійшло благодійних батьківських внесків 32750 грн.. Більшість з них витрачено на канцтовари, госптовари, будматеріали, електротовари, передплату періодичних видань та інше (оформлення коридору другого поверху стендами з безпеки життєдіяльності,фойє першого поверху, придбано стенди для оформлення кабінетів початкової школи,кабінетів.Частково відремонтували паркан школи. Інформацію щодо надходження і використання добровільних батьківських внесків загальношкільного батьківського комітету можете завжди отримати за посиланням: http.//renizoshplav odessaedu.net reniiskiir-29 855649485486.
Дякуємо батькам за підтримку і допомогу..
3.Кадрове забезпечення навчального закладу:
Кадрова політика Плавнінської школи будується з урахуванням підвищених професійних вимог до вчителя, що обумовлюється інтенсивністю оновлення, модернізацією всіх компонентів освітнього процесу на всіх ступенях системи освіти і набуває значної актуальності у зв’язку з переходом закладів освіти до нового змісту, структури та терміну навчання (11–річної школи). Сучасний загальноосвітній навчальний заклад потребує вчителя – психолога, вчителя – технолога, вчителя – дослідника, який повинен вміти творчо розв’язувати професійні проблеми.
Назріло питання формування педагогічних кадрів нового типу. Враховуючи можливість і пріоритетність кадрових питань, у навчальному закладі розроблено цільову програму «Вчитель».
Мета програми: створення системи професійного росту педагогічних кадрів; удосконалення системи матеріального і морального стимулювання.
Таким чином, серед задач кадрової політики закладу можна визначити наступні:
{C}· активізацію та якісне перетворення інноваційної здатності педагогічного персоналу;
{C}· дбайливе ставлення до старшого покоління вчителів, підтримку їхньої професійної активності
{C}· добір вчителів повинен здійснюватись відповідно до розроблених кваліфікаційних вимог;
{C}· впровадження в навчальний процес нових принципів і методів навчання.
На початок 2019–2020 н.р. до роботи приступили 22 педпрацівники, що складає 100% від потреби. Всі вчителі мають відповідну фахову освіту.
Навчально-виховний процес 100% забезпечено фахівцями, які мають повну вищу та середню спеціальну педагогічну освіту, але ,нажаль ,не всі володіють державною мовою.
Підвищенню рівня професійної компетентності вчителів сприяє атестація педагогічних кадрів. Атестація педпрацівників Плавнінської ЗОШ проводиться за Типовим положенням про атестацію, відповідно до Законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту».
Атестація педагогічних працівників проводиться з метою:
{C}· встановлення їх кваліфікаційної категорії відповідно до рівня ділової кваліфікації, стажу педагогічної роботи та результатів педагогічної діяльності;
{C}· активізації їх професійної діяльності, стимулювання до професійного самовдосконалення, безперервної фахової освіти, підвищення рівня компетентності, майстерності та ефективності роботи.
Атестація здійснюється за планом. Під час проведення атестації не допускаються порушення щодо дотримання Положення про атестацію.
До цього року не траплялися випадки зниження в ході атестації кваліфікаційної категорії чи позбавлення педагогічного звання. Безконфліктність організації і проведення атестації забезпечується доброзичливими взаєминами між педагогами, які атестуються, та членами атестаційної комісії, готовністю до конструктивної та результативної роботи, відкритістю планування та дотримання норм і правил проходження атестації, залучення до атестації широких кіл громадськості.
Закономірним у ході атестації педагогічних працівників є підвищення їх кваліфікації, що простежується протягом п’яти років.
Атестація педагогів – це іспит на компетентність. У 2019-2020 н.р. атестовано 3 вчителів (14%). Раніше встановлену вищу категоріїю та звання «Старший вчитель» підтвердила вчитель англійської мови Гєцой О.Ф. Підтвердила вищу кваліфікаційну категорію та присвоєно звання «Старший вчитель» Корецькій С.Г.. Присвоєна кваліфікаційна категорія «Спеціаліст 1 категорії» вчителю початкових класів
Поповій Н. В.
Значна увага приділяється комп’ютерній грамотності вчителів. Крім курсової перепідготовки, для вдосконалення та підвищення своєї майстерності всі вчителі закладу під час проходження курсів підвищення кваліфікації при Одеській Академії неперервної освіти проходять курси, де отримують нові знання та навички з інформаційно-комп'ютерних технологій, вдосконалюють вміння створювати проекти за програмою «Intel».
Якість комп’ютерної освіти педагогічних працівників є постійною турботою керівництва школи.
Пріоритетними напрямами системи підвищення професійної компетентності педагогічних працівників є:
{C}· формування ключових компетентностей;
{C}· моніторинг якості освітньої діяльності;
{C}· самоосвітня діяльність педагога;
{C}· залучення педагогічних кадрів до дослідної роботи.
Однією з форм підвищення кваліфікації є курсова перепідготовка, яка відбувається планово з урахуванням побажань педагогічних працівників щодо змісту, форм та методів проходження курсів.
Підвищення кваліфікації педагогічними працівниками, кількість осіб
Рік | 2012 | 2013р. | 2014р. | 2015р. | 2016р. | 201р. | 2018р. | 2019р. |
Педагогічні працівники, які пройшли курсову перепідготовку | 3 | 9 | 2 | 3 | 6 |
5 |
4 |
11 |
Поряд з курсовою перепідготовкою широко застосовуються можливості самоосвітньої діяльності. Кожен педагог займається самоосвітою згідно з індивідуальним планом підвищення кваліфікації, який включає у себе опрацювання після курсового завдання. У системі методичної роботи є заходи, що сприяють підвищенню кваліфікації: конференції, семінари, педагогічні ради.
Курсова перепідготовка поєднується з методичною роботою на різних рівнях та із самоосвітою. Новою формою курсової перепідготовки стало дистанційне навчання.
4.Медичне обслуговування учнів у навчальному закладі:
Головним завданням сучасного навчального закладу є підтримка й поліпшення здоров’я дітей. Курс «Основи здоров’я» сприяє активному використанню учнями основних методів і засобів формування здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичної, соціальної й духовної складових здоров’я.
Медичне обслуговування здійснюється шкільною медсестрою. Медичний кабінет розташований на 1 поверсі школи, частково забезпечений необхідними медикаментами, зроблений ремонт.
Для попередження та виявлення захворювань протягом навчального року проводиться медичне обстеження учнів вузькими спеціалістами.
У 2019-2020 н.р. оглянуто 230 учнів -100%.
Учні розподілені на фізкультурні групи згідно рекомендаціям дільничних педіатрів:
Фізкультурні групи | 2018-2019 |
спецгрупа | 70 |
підготовча | 69 |
Основна Звільнені | 88 3 |
Контроль роботи харчоблоку – щоденний. Випадків виявлення кишкових інфекцій не було. Технологія приготування страв дотримується.
5.Організація харчування учнів у навчальному закладі:
З метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів, збереження здоров’я й попередження харчових та інфекційних захворювань, у школі організовано гаряче безкоштовне харчування учнів пільгових категорій та харчування дітей за кошти батьків, що встановлювало оплату 15 грн. 00 коп. на день. В школі немає буфету, у зв’язку з тим, що не знайшлись бажаючі відкрити підприємницьку діяльність із-за високої оплати податків та невеликий дохід від продажу.
Комірник та кухар суворо дотримуються необхідних умов санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.
Основна маса учнів харчується під час перерв після другого та третього уроками. Їдальня працює в основному до 15 години.
Столи накривають за спеціальним графіком. Учні перебувають у їдальні в супроводі вчителів.
Медична сестра ретельно слідкуює за санітарним станом приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконують усі вимоги санітарно – епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Усе обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Усі ємності й інвентар промарковані. Санітарний режим на харчоблоці не порушується. Роботу шкільного медпункту й харчоблоку перевіряє Держпродспоживслужба в Ренійському районі.
Класні керівники систематично пояснюють батькам важливість гарячого харчування для збереження здоров’я дитини.
6.Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.
У 2019-2020 навчальному році безпечне проведення навчально-виховного процесу здійснювалось згідно Положенням про організацію роботи з охорони праці.
Учні та вчителі навчального закладу дотримуються вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності з учнями та інструкцій з охорони праці для вчителів.
Адміністрацією закладу в період 2019-2020 навчального року були призначені комісії з контролю за безпечною експлуатацією приміщень та будівлі, а також роботи електричних пристроїв (робота електроприладів в їдальні, персональної та оргтехніки).
Згідно зі статтею 17 Закону України «Про охорону праці» та статтею 169 Кодексу Законів про Працю усі працівники закладу проходять попередній і періодичний медичний огляд.
З метою організації розробки комплексного плану в школі видаються накази адміністрації, якими призначається відповідальна особа з охорони праці, пожарної безпеки та електрогосподарства.
Перед початком навчального року комісією були проведені випробування спортобладнання, стан споруд на спортивних майданчиках, справність кріплення воріт, а також всієї огорожі навколо території.
Завгоспом школи Кожокару С.Г. були обстежені приміщення в яких перебуває технічний та обслуговуючий персонал, на предмет знаходження і вилучення зайвих особистих приладів не задіяних у трудовому процесі, які можуть спричинити шкоду чи аварійну ситуацію.
Будівля школи та приміщення закладу, забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем. Усі вогнегасники розміщені у легкодоступних місцях, які унеможливлюють їх пошкодження.
По всій школі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Не менше ніж раз на рік, проводяться тренування евакуації під час проведення Дня цивільного захисту.
Згідно санітарних, пожежних норм і правил, школою отримані Паспорти готовності школи до нового навчального року, акт опору ізоляції та освітлювальної проводки, видані комісією акти прийому кабінетів хімії, фізики, біології, комп`ютерного класу, спортзалу, спортмайданчика.
Особлива увага у закладі приділяється заходам, щодо запобіганням нещасним випадкам на виробництві.
У разі нещасного випадку, у школі своєчасно проводиться його розслідування.
На 2020-2021 навчальний рік плануються заходи:
{C}· оформлення акта підготовки школи до нового навчального року;
{C}· проведення інструктажів серед працівників та технічного персоналу;
{C}· провести обстеження стану енергогосподарства школи;
{C}· оформити відповідні накази з охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху;
{C}· провести заняття серед педагогічного й технічного колективу навчального закладу на тему «Профілактика побутового травматизму»;
{C}· провести інструктаж щодо заборони використання електроопалювальних приладів;
{C}· регулярно проводити інструктажі з техніки безпеки та пожежної безпеки серед педагогічного й технічного персоналу.
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі, створено службу з охорони праці, сплановані відповідні заходи.
На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями.
У школі є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Кожним вчителем-предметником проводились інструктажі перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, згідно видів діяльності на уроках праці, фізкультури, про що робилися відповідні записи в класних журналах. Питання щодо запобігання дитячого травматизму розглядалися на педраді, нарадах при директорові; нарадах класних керівників, батьківських зборах. Протягом навчального року шкільною медсестрою проводилися профілактичні бесіди, інша робота, щодо зменшення захворюваності учнів на педикульоз, шкіряні хвороби.
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.
7.Навчально – виховна робота у навчальному закладі:
Плавнінська ЗОШ І-ІІІ ступенів функціонує на підставі Закону України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Положення про загальноосвітній навчальний заклад, Статуту школи.
Всі діти шкільного віку, які проживають у мікрорайоні школи охоплені навчанням.
Стан і розвиток шкільної мережі
Педагогічним колективом школи проведено відповідну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі. На 01 вересня 2019 року в школі було відкрито 12 класів з кількістю учнів – 232. Середня наповнюваність учнів у класах складає 19,3 учнів, що не суттєво відрізняється від показника попереднього навчального року (19). Протягом 2019-2020 навчального року вибула лише 1 учениця,Оарзи Марина.
Основні напрямки навчальної діяльності закладу в 2019-2020н.р: продовжити роботу над науково-методичною проблемою «Від інноваційних технологій освіти через професійну мобільність вчителя до формування компетентної особистості учнів», поклавши в основу діяльнісний підхід до реалізації співвідношення традиційних і нових прийомів і методи роботи, які позитивно впливають на розвиток творчих здібностей учнів, сприяють росту фахової майстерності педагогів, забезпечують належний рівень освіти. Для досягнення цієї мети слід:
{C}- Дотримуватися вимог нового Державного стандарту початкової та середньої школи;
{C}- оновлювати структуру уроку на засадах особистісно-орієнтованого навчання та виховання;
{C}- проводити діагностику та моніторинг ефективності організації навчально-виховного процесу шляхом визначення рівня формування навчальних умінь через тестування та проведення залікових робіт;
{C}- вивчити стан з особистісної адаптації учнів шляхом ведення психолого-педагогічних спостережень розвитку особистості учня та створити належні умови для адаптації до навчання в основній школі учнів 5-го класу;
{C}- продовжувати вивчати та застосовувати елементи інноваційної технології, інтерактивні методи навчання, форми і методи дистанційного навчання;
{C}- удосконалити роботу з обдарованою молоддю, спрямовану на створення сприятливих умов для пошуку, підтримки і стимулювання творчо і інтелектуально обдарованих дітей;
{C}- вдосконалювати науково-методичне забезпечення навчального процесу шляхом вивчення та узагальнення системи роботи вчителів, популяризації досвіду кращих з них через творчі звіти педагогів, що атестуються, педагогічні конференції, участь у дослідно-експериментальній роботі, діагностику професійної майстерності педагогів; діагностику рівня компетентності педагогів;
{C}- забезпечити якісну підготовку та проведення зовнішнього незалежного оцінювання і підсумкових оцінювань випускників школи;
{C}- продовжити розвиток учнівського самоврядування на засадах демократизму і громадської відповідальності;
{C}- проводити пошук шляхів підвищення результативності виховної роботи з дітьми через індивідуальний підхід, з урахуванням психологічних можливостей дитини;
{C}- здійснювати роботу щодо поліпшення умов виховання, навчання та оздоровлення матеріального забезпечення і захисту прав дитей –сиріт і дитей, позбавленних батьківського піклування;
- продовжувати роботу над поповненням шкільного музею;
- створити у кожному класі проект виховної системи;
- продовжувати роботу над реалізацією проектів „Діагностика особистості учня”, „Громадянське виховання”;
- продовжити виховання національно свідомої, здатної до творчої праці, фізично здорової особистості через комплексну роботу всього педагогічного колективу;
- формувати прагнення кожного учня школи до здорового способу життя;
- виховувати людину, здатну самостійно приймати свідомо правильне рішення у будь-якій ситуації;
- спрямувати роботу класного керівника для формування спільної програми дій школи і сім’ї у становленні юної особистості.
Робота педагогічного колективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів.
У 2019-2020 н.р. в початковій школі навчалося 105 учнів, із них учні 1-го класу – 19 учнів та 2-го-29 – оцінювались вербально, навчальні досягнення учнів 3-4-х класів оцінювалися за 12-бальною шкалою. Навчальний рік на відмінно закінчили і отримали Похвальні листи за особливі успіхи у навчанні 6 учнів 3-4-х класів, що становить 17,5%, серед них:
{C}· учні 3-А класу: Рудницький Олександр Васильович, Чеботарьова Ірина Юріївна;
{C}· учні 3-Б класу: Булгару Наталія Олекандрівна, Рєуцой Ксенія Євгенівна,Гаркавий Святослав Михайлович,Булгару Селестіна Вікторівна.
31 учнень закінчили 3-4-й клас на достатній та високий рівень навчальних досягнень (7-12 балів), що становить 54 %. По класах цей показник складає:
3-А клас – 10 учнів/59% (вчитель Дімова В.М.)
3-Б клас – 11 учнів/ 58% (вчитель Попова Н.В.)
4 клас – 10 учнів/48% (вчительКожокару Є.П .)
В 4-му класі у травні місяці 2020 року не відбулась ДПА,через карантин вона була скасована.
У 2019-2020 н.р. в середній та старшій школі (5-11-ті класи) навчалися 126 учнів. Навчальний рік на відмінно закінчили і отримали Похвальні листи за особливі успіхи у навчанні 10 учнів, що становить 7 %, серед них:
Гецой Юлія Олександрівна-5 кл.
Іпатій Роксана Сергіївна-5кл.
Булгару Марина Іванівна – 6 клас
Дія Кароліна Костянтинівна – 6 клас
Рудницька Лілія Василівна – 6 клас
Стинга Кристина Степанівна – 6 клас
Куштєр Ангеліна Віталіївна – 7 клас
Рєуцой микита Миколайович – 7 клас
Крєцу Руслана Русланівна –8 клас
Хаджиу Руслан Русланович-8 клас
Результати навчальних досягнень учнів 5-11-х класів.
У 2019-2020 н.р. 5-11-й класи закінчили 126 учнів із них 49 учнів – на достатній та високий рівень навчальних досягнень (7-12 балів), що становить 38,8%. По класах цей показник становить
5 клас – 11 учнів/48% (класний керівник Гєцой О. Ф..)
6 клас – 9 учнів/35% (класний керівник Куштєр М. С.)
7 клас – 7 учнів/37% ( класний керівник Щепкіна Н. Г..)
8 клас – 5 учнів/24% ( класний керівник Чеботарьова Л.Й.)
9 клас – 7 учнів/41% (класний керівник Грєку О.М..)
10 клас – 6 учнів/60% (класний керівник Попова О. М.)
11 клас – 4 учнів/40% (класний керівник Коробєр О. А.)
Початковий рівень навчальних досягнень по школі мають 34 учні (15%).
Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес
Інтеграція України у Європейський простір невід’ємно пов’язана з якістю національної освіти, її конкурентно-спроможністю. Одним із основних чинників підвищення якості знань школярів є впровадження в освітню практику педагогічних інновацій, інформаційно-комунікаційних технологій навчання, оновлення змісту усього навчально-виховного процесу відповідно до сучасних досягнень науки і техніки.
Учителі школи ефективно організовують навчально-виховний процес на основі оптимального використання можливостей комп’ютерної техніки, програмного забезпечення та мережі Інтернет.
Створений і діє Єдиний освітньо-інформаційний простір регіону і наша школа має свій власний сайт, де розміщена необхідна інформація для учасників навчально-виховного процесу.
Для того, щоб учням дійсно було цікаво, щоб вони не втратили інтерес до навчання, на кожному уроці наші вчителі намагаються створювати всі умови для розвитку здібностей, творчого мислення учнів, самовираження їх особистості в різних видах діяльності. З цією метою учням поряд із стандартними завданнями педагоги пропонують і такі, які вимагають логічного мислення, творчих пошуків, оригінальності, винахідливості. Саме такі творчі, пізнавальні, інтелектуальні завдання допомагають нашим вчителям розвинути в учнів пізнавальні процеси – пам’ять, увагу, уяву, логічне мислення. Усі завдання творчого характеру розраховані на пошукову діяльність учнів, творче й уміле застосування набутих знань. Зміст завдань сприяє розвитку гнучкості й широти мислення, які необхідні для успішного розв’язання як навчальних так і життєвих задач. Усі творчі завдання допомагають вчителеві виявити індивідуальні особливості учнів, намітити перспективи подальшого розвитку творчого потенціалу кожної дитини, зробити навчання більш захоплюючим і цікавим.
Головна мета використання нетрадиційних форм роботи на уроках - це зацікавлення дітей навчальною працею й утримання цього інтересу. Тільки в разі такого підходу формування освіченої, творчої особистості, становлення її фізичного та морального здоров’я, яке є одним зі стратегічних завдань реформування освіти в Україні, згідно з Національною доктриною розвитку освіти України в XXI столітті, є можливим.
Основна задача, яка стоїть сьогодні перед освітянами, заключається не стільки в передачі знань, скільки в тому, щоб навчити учнів здобувати ці знання самостійно. Щоб зацікавити, стимулювати учнів до самостійного отримання знань, протягом навчального року проводилась активна робота з організації участі школярів в різноманітних інтелектуальних Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах.
Учні нашої школи брали участь у районному конкурсі знавців української мови ім. П.Яцика та предметних олімпіадах. В конкурсі ім.. Петра Яцика наші учні отримали 3 призові місця.
Наші талановиті учні щорічно беруть участь у Всеукраїнській інтелектуальній грі «Кенгуру». Так у цьому році 20 учнів 2-6 класів брали участь у цьому турнірі.
16 учнів брали участь у Всеукраїнському конкурсі з правознавства «Колосок»; 10 учнів – у Всеукраїнському конкурсі з природознавства «Колосок».
Найбільше учнів нашої школи (32) брали участь у Всеукраїнському конкурсі знавців української мови «Соняшник», в якому є лауреати ІІ-го та ІІІ-го ступенів Всеукраїнського рівня.
Цього року учні нашої школи отримали 3 призові місця у районній олімпіаді з молдовської мови ( вчитель Корецька С.Г.): Наніу Аліна (11 клас) – І місце, Бурдужа Світлана (11 клас ) – І місце, Карталяну Марина (10 клас) – ІІ місце; Оарзи Дарія (10 клас) – ІІ місце;
Для забезпечення зайнятості учнів в позаурочний час у школі було організовано спортивні секції під керівництвом Бєну В.М., гурток військово-патріотичного виховання під керівництвом Щепкіної Н.Г. та гурток краєзнавства під керівництвом Гаркавої Г.І.
Школа посіла ІІ місце з настільного теннису у районних змаганнях (Булгару Йосип, Бургоч Ірина, Рєуцой Даніїл) та ІІ місце у районних змаганнях з шахів (Рєуцой Микита, Кірющенко Марина, Рєуцой Даніїл). Хлопці 11 класу посіли І місце у районних змаганнях з баскетболу. Також шкільна команда хлопців посіла ІІ місце у районних змаганнях з волейболу (10-11 класи) та хлопці 6-7 класів посіли ІІ місце у районних змаганнях з футболу.
Але в навчальній роботі є і певні недоліки, а саме:
{C}· недостатня робота ведеться з підготовки учнів до участі у відбіркових турах предметних олімпіад, як наслідок лише 3 учні є призерами районного туру олімпіад, необхідно створити наукове шкільне товариство та проводити більш активну науково-дослідницьку роботу;
{C}· всім вчителям-предметникам активізувати роботу з дітьми, які мають високий рівень знань з метою розвитку їх інтелектуальних можливостей;
{C}· поновити матеріально-технічну базу навчальних кабінетів.
8. Науково-методична робота
Методична діяльність педколективу у 2019-2020 н.р. була направлена над продовженням 5-річної роботи над науково-методичною темою школи «Від інноваційних технологій освіти через професійну мобільність вчителя до формування компетентної особистості учнів».
Основна методична робота здійснювалася через:
{C}· методичну раду школи,
{C}· предметні методичні об’єднання,
{C}· творчу групу вчителів,
{C}· аспекти діяльності яких розглядалися на тематичних засіданнях педагогічної ради школи і заняттях постійно-діючого семінару.
Предметні методичні об’єднання здійснювали роботу за планами, які відповідали науково-методичній проблемі школи та темі методичного об’єднання. Особлива увага до початку диствнційного навчання приділялася організації предметних тижнів (декад), під час яких проводилися не тільки відкриті уроки, а й багато різноманітних яскравих позакласних предметних заходів.
. Проводилися театралізовані уроки, різноманітні конкурси, виставки стіннівок, творчих робіт. До дня слов’янської писемності — літературна вікторина, брейн-ринг, свято української мови. Все це сприяло вихованню патріотизму, почуття гордості за рідну Батьківщину. В цьому навчальному рці, у листопад місяці, в нашій школі пройшов обласний семінар вчителів молдовської мови. Провела відкритий урок Чеботарьова Л.Й.. , вчитель української та молдовської мови та літератури. Також вчителі нашої школи підготували зі своїми вихованцями й провели дуже цікавий і захоплюючий виходний захід «Куди приводять мрії...».
Хотіла би відзначити, що упродовж останніх років спостерігається зниження рівня навчальних досягнень учнів 8, 9 та 10 класів. З урахуванням зниження мотивації учнів до навчання були проведені батьківські збори, уроки на яких були присутні батьки, бесіди з учнями, велась особистісно орієнтоване навчання.
У межах роботи над науково-методичною темою школи протягом року у нашому закладі результативно працювала творча група педагогів над проблемою «Оптимальні методи управління творчістю учнів в процесі викладання основ наук» (керівник Гєцой О.Ф.). Основний напрямок діяльності творчої групи – це узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду вчителів школи (через підготовку матеріалів досвіду для участі школи в виставках, конкурсах на рівні району; через участь у проведенні районних семінарів).
9.Організація виховної роботи в школі.
Організація виховної роботи у 2019-2020 н.р здійснювалася відповідно до вимог законів України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про позашкільну освіту», наказу міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 року №1243 «Про основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Листа МОН молоді і спорту 1/9-595від 23.08.2012 року «Про деякі питання організації виховної роботи». Був розроблений план виховних заходів з учнями 1-11 класів на основі річного плану школи.
Виховна діяльність в школі, як цілісна система складається із діяльності дорослих (адміністративно-педагогічна функція, рада школи, батьківський комітет) та із діяльності учнів .
Класними керівниками були складені виховні плани роботи, які відповідають виховній темі школи – Сприяння формуванню дружнього, потужного колективу, в якому кожна дитина зможе розкрити свої здібності. Естетичне виховання особистості.
Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом навчального року здійснювалася за основними напрямками:
- Громадянське виховання та військово-патріотичне виховання
- Морально-правове та превентивне виховання.
- Екологічне виховання
- Художньо-естетичне виховання
- Родинно-сімейне виховання
- Трудове виховання і формування здорового способу життя
- Сприяння творчому розвитку особистості
В основну діяльність школи покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання науковості, диференціації, індивідуалізації, змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання.
Виховна робота школи була спрямована на вирішення таких завдань:
{C}· Формування загальнолюдських цінностей й моралі, вдосконалення національних традицій, звичаїв та обрядів, виховання любові та поваги до рідної та державної мов.
{C}· Організація інформаційно-просвітницької роботи серед учнів, розвиток творчих та інтелектуальних здібностей.
{C}· Організація морально-правового виховання.
{C}· Охорона та укріплення здоров’я учнів, організація відпочинку.
{C}· Сприяти участі учнів у системі позашкільної роботи, гуртках та секціях.
Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в школі в 2019-2020 навчальному році працювали 5 класних керівників 1-4 класів, 7 класних керівників 5-11 класів, соціальний педагог, заступник директора з ВР.
Громадянське і військово-патріотичне виховання шкільної молоді забезпечується в школі через систему заходів, спрямованих на розуміння учнями свого громадянського обов’язку, формування в них патріотичних почуттів. Громадянський аспект виховної роботи у школі реалізовувався шляхом проведення тематичних виховних годин, годин спілкування. Учні школи прийняли активну участь у різноманітних районних та обласних конкурсах: конкурси з української мови ім. П. Яцика та Т. Шевченка.
Одним із аспектів громадянського виховання є прищеплення учням гордості за свою Батьківщину, любові до рідного краю, рідної школи. Реалізація даного аспекту відбувається через проведення різноманітних екскурсій рідним селом. Класні керівники 1- 4класів та класні керівники 5-11 класів провели бесіди та виховні години в класах із відзначення державних свят, пов’язаних з історією України та рідного краю: «Я люблю свою землю» -1 клас; «Тепло твоїх долонь і розуму і серця я Україні милій віддаю» - 2 клас; «Мій рідний край, Україно, найкраще місце на землі» 3 клас; «Пам’ять серця»-4 клас. Традиційними в школі є заходи з відзначення тижня партизанської слави, уроки мужності до річниці визволення України та Дня визволення Одеської області, конкурс малюнків і листівок до Дня Перемоги та визволення України ; уроки-пам'ять «Україна пам’ятає»; виховні заходи до Дня пам'яті жертв голодомору; тематична виставка «День скорботи і пам’яті Голодомору в Україні»; урок з історії на тему «Голодомор 1932 – 1933 років»; виховні години на тему «Жертви голодоморів та політичних репресій»; уроки мужності; присвячені Дню Збройних сил України на тему «Вам захищати Батьківщину!».
Морально-правове та превентивне виховання учнів школи реалізовувалося через проведення тижня правових знань, тематичних виховних годин «На паралельних дорогах прав та обов'язків»., «Правова абетка», батьківських зборів, лекцій для батьків. У школі постійно ведеться робота з виховання толерантного відношення до людей.
Протягом року відбулися 3 засідання Ради профілактики. Цього року проводилась зустріч учнів школи з представниками правоохоронних органів. Активно велася робота з профілактики правопорушень, злочинів серед неповнолітніх. Проводилася профілактична робота з учнями девіантної поведінки, заходи щодо запобігання негативних проявів у підлітковому середовищі. Питання роботи школи з профілактики дитячої бездоглядності та попередження злочинності серед неповнолітніх розглядалися на засіданнях педради, нарадах при директорі. Складено базу даних про соціальний статус учнів школи на основі педагогічного обстеження матеріально – побутових умов сімей, у яких проживають діти. Питання соціального захисту розглядалися на педраді. Діти із соціально незахищених сімей постійно задіються у проведення класних та загальношкільних заходів. Усім дітям пільгової категорії відповідно наданим документам організовано безкоштовне харчування.
В школі були проведені наступні заходи:
{C}· Засідання ради профілактики правопорушень серед учнів школи.
{C}· Участь в акції « Діти –дітям».
{C}· Акція милосердя «Поділися іграшкою» охоплено 1-11 класи.
{C}· Класні години «Ти руку дружби протягни».
{C}· Година допомоги і підтримки «Візьми до серця біль людини».
{C}· Виховна година: «Дитина та її права».
{C}· Відкриті лекції «Профілактика негативних явищ серед учнів» (8-11 класи)
{C}· Оформлення картотеки учнів, що взяті на шкільний облік.
{C}· Рейд «Увага! діти на дорозі».
{C}· Проведення профілактичних бесід з учнями девіантної поведінки.
Традиційними в школі є заходи з відзначення Дня Перемоги українського народу у ІІ світовій війні. Цього року учні підготували відеоролик,прсвячений воїнам-односельцям, які загинули під час Великої Вітчизняної війни.
{C}· виховні заходи до Дня пам'яті жертв голодомору «Скорботний 33»;
{C}· уроки мужності; присвячені Дню Збройних сил України на тему «Вам захищати Батьківщину!»;
{C}· «Закон на сторожі прав дитини»;
{C}· «Проти насилля в сім’ї» (7-8 класи);
{C}· «Стосунки між однокласниками в учнівському колективі» (9-10 класи).
У школі постійно ведеться робота з виховання толерантного відношення до людей та протидії боулінгу серед учнів. Протягом року соціальним педагогом Грєку О.М. проведено 6 засідань Ради профілактики. На засіданнях Ради розглядались випадки порушення поведінки учнями, схильними до порушень дисципліни, пропусків занять без поважних причин.
Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнів, за успішністю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, обстежують умови проживання дітей в сім’ї, вивчають характер та прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, зустрічаються з учнями та іх батьками за місцем мешкання, проводять роботу по залученню учнів в гуртки та секції за інтересами, залучають до роботи у класі та школи.
Цього року зменшилось кількість учнів, які знаходяться на внутришкільному обліку .
На обліку в КМСД учнів школи немає.
У 2019-2020 навчальному році учнями нашої школи не було скоєно жодного злочину. Паралельно з класними керівниками індивідуальну роботу проводила соціальний педагог Грєку О.М. Так, за минулий рік нею складено шкільний банк даних на дітей контрольованої категорії. З метою поглиблення інформації про дітей контрольованої групи проведені бесіди з класними керівниками та вчителями-предметниками, оброблені результати діагностування та надані рекомендації класним керівникам. Соціальним педагогом школи Грєку О.М. проведена діагностична робота за напрямками:діагностика агресивної поведінки, акцентуації характеру.
Проведені індивідуальні консультації для учнів, вчителів, батьків, адміністрації школи за питаннями:
{C}· «Психологічний аналіз девіантної поведінки у підлітків»,
{C}· «Засоби подолання конфліктів».
{C}· «Моє оточення».
З метою профілактики порушень дисципліни, пропусків занять без поважних причин у 5-10 класах ведуться щоденники обліку дисципліни на уроках, відвідування уроків кожним учнем класу. Учні, схильні до пропусків занять без поважних причин, до порушень дисципліни та правил поведінки у школі, викликаються на бесіди до адміністрації школи. Такі бесіди - консультації проведені директором школи, заступником директора з ВР, заступником директора з НВР з учнями та їх батьками: Куштер О.В, Тороно В.Д., Кальчу А.Г. Класні керівники проводять роботу з батьками і дітьми щодо оздоровлення сімейних відносин. У вересні та жовтні 2019, а також у грудні 2019 р. класними керівниками були відвідані неблагонадійні сім’ї за місцем проживання, обстежені їх житлово-побутові умови, надані педагогічні консультації. Класними керівниками постійно здійснюється психологічно-педагогічний супровід та контроль цих родин.
Екологічне виховання:
Екологічне виховання здійснювалось шляхом проведення трудових та екологічних десантів з покращення та благоустрою прилеглої до школи території та сільському парку. У школі проводилися екологічні акції, в квітні - місячник екологічного вихованя.
{C}· Проведені акції «Чисте подвір’я» учні 5-11 класів та «Посади троянду»
{C}· «Зелений клас» 1-4 класи.
{C}· Вікторина «Ми і світ природи»
{C}· Усний журнал «Бережи, люби і знай»
Організація роботи щодо участі в екологічних акціях:
{C}· «Чисте село».
{C}· «Чисте подвір’я».
{C}· «Посади свою вербу на березі Ялпуга»
Художньо-естетичне виховання
Художньо-естетичний аспект виховної роботи знайшов реалізацію в проведенні школою таких заходів:
{C}· День Знань. Святкова лінійка.
{C}· Оформлення класних куточків.
{C}· Конкурс стіннівок, малюнків, плакатів та фотографій до Дня села.
{C}· Конкурс ерудитів"Що я знаю про своє село"
{C}· Конкурс малюнків, плакатів та стіннівок до Дня працівників освіти на тему «Вчителько моя - зоре світова …».
{C}· Святковий концерт до Дня працівників освіти.
{C}· Акція «Прикрашаємо школу до Новорічних свят».
{C}· Конкурс новорічних колажів 6-11 класи.
{C}· Конкурс іменних сніжинок.
{C}· Святковий концерт до міжнародного жіночого дня.
{C}· Конкурси талантів.
{C}· Святково розважальна програма до дня закоханих.
{C}· Благодійні ярмарки.
{C}· Проект «Куди приводять мрії…»
{C}· «Мамо, тато, я – спортивна сім’я»
{C}· Свято останнього дзвоника(відеоролик)
Підготовленні та проведенні новорічні ранки по класах (1-4 класи), а також взяли участь у районному конкурсі «Ялинкова іграшка своїми руками».
Родинно-сімейне виховання протягом 2019-2020 н.р. здійснювалось через систему заходів, спрямованих на виховання поваги до родини, турботливого ставлення до рідних, близьких, прищеплення традиційних сімейних цінностей. З цією метою в школі проходили такі заходи:
{C}· Міжнародний День похилого віку 01.10.2020 р.
{C}· Акція милосердя
{C}· Бесіда «Шануємо старість»
{C}· Години спілкування «10 заповідей людяності»
{C}· Акція «Діти – дітям»
{C}· Акція «Іграшка», «Подаруй книжку»
{C}· Урок доброти на єдину тему «Дивись на нас, як на рівних»
{C}· Психологічний тренінг «Толерантність у сучасному житті»
{C}· Конкурс благодійних проектів «Моральний вчинок»
{C}· Круглий стіл: вчимося, виховуємося, розважаємося
(класні організаційні збори).
{C}· Вивчення класними керівниками побутових умов учнів.
{C}· Засідання батьківських комітетів.
{C}· Збір інформації про зайнятість учнів у позаурочний час.
{C}· Новорічні замальовки для учнів 1-4 класів.
{C}· Участь в конкурсі» Тато, Мама, я-спортивна сім’я
{C}· Святкові концерти до Міжнародного жіночого дня.
{C}· Новорічні концерти.
{C}· Новорічна Іграшка.
{C}· Інформування батьків щодо пропусків занять учнями.
На протязі навчального року було організовано та проведено книжкові виставки на такі теми: «Знавці дорожніх знаків», «Дорога зі школи до дому», «Здоров’я дитини – здоров’я країни», «Голодомор 1932-1933 років», «Конституція дітям».
На класних батьківських зборах проводилися бесіди, робилися класними керівниками доповіді, здійснювалося анкетування.
Трудове виховання і формування здорового способу життя
Належна увага школою приділяється трудовому вихованню та профорієнтації. Протягом 2019-2020 н.р. учні школи брали участь у трудових десантах з покращення прилеглої до школи території, у акції «Чисті вулиці села", «Посади троянду».
Формування здорового способу життя здійснювалось через проведення різноманітних спортивних змагань. Учні школи приймали участь у шкільному змаганні грі « Сокіл (Джура)» . У школі проходило свято «Ми діти козацького роду», районні змагання із баскетболу, настольному тенісу, футболу.
Фізкультурно-масова робота посідає у школі особливе місце. Вчитель фізичної культури спрямовує свою роботу на активне залучення учнів до спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи. Команда школи є активним учасником районної спартакіади, змагань з футболу, волейболу, настольному тенісу.
Сприяння творчому розвитку особистості
Актуалізація проблем дитинства в сучасному світі. Організація конкретних дій дітей і дорослих для вирішення існуючих проблем у сфері життя та прав дитини.
Славетний філософ Салон, один із семи грецьких мудреців, учив: «Пізнай самого себе. Спитай себе: "Хто ти? Звідки і куди ідеш?"» Отже, Впровадження естетичного виховання, культури, емоційного сприйняття навколишнього світу, самосвідомості та естетичного смаку в музиці, кіно, архітектурі, побуті — спрямувати зусилля дитини на пізнання самої себе, своїх можливостей, раціональне використання власних сил, застосування внутрішніх резервів учнів наполегливо проводили класні керівники, вчителі, адміністрація школи. Художньо-естетичний аспект виховної роботи знайшов свою реалізацію в проведенні школою таких заходів: свято Першого дзвоника, День Учителя, Свято Букваря, Новорічні свята, День Святого Валентина (9-11 класи), свято Великодня, свято Останнього дзвоника, конкурс малюнків , фестиваль талантів «Чисті роси», Свято Матері, а також в участі школи в різноманітних районних конкурсах.
Виховна робота з учнівським колективом школи проводилась на належному рівні: було виконано план роботи, проведено основні виховні заходи та ключові справи. Активну участь у шкільних заходах брали практично всі класи. На високому рівні проводилися оздоровчі, фізкультурно-масові та спортивні заходи.
Проблеми та недоліки в організації виховної роботи
{C}· Необхідно більше приділити увагу, здійснювати контроль за відвідуванням учнями школи, систематично проводити цикл бесід на правову тематику з учнями та батьками, систематично залучати учнів до роботи комітетів органів самоврядування, аналізувати мікроклімат в класних колективах.
{C}· Продовжити працювати над згуртованістю шкільного колективу і класних учнівських колективів.
{C}· Більше приділяти уваги вихованню громадської активності учнів, старанності у виконанні своїх обов'язків, сформованості почуття обов'язку, працелюбності.
{C}· Налагодження співпраці вчителів, класних керівників та учнівських організацій.
{C}· Пошук і цілеспрямований вияв обдарованих дітей.
{C}· Посилення контролю щодо питання дитячого травматизму. Систематично проводити наради – інструктажі класних керівників про роботу щодо попередження дитячого травматизму.
Шляхи розвитку виховної роботи на наступний рік спрямовані на усунення причин вказаних недоліків
Аналізуючи виховну діяльність дитячого самоврядування, з урахуванням особливості учнівського колективу, колективу вчителів та класних керівників спрямувати виховну роботу на наступний навчальний рік так щоб:
- Створити умови для розвитку педагогічної ініціативи, підвищення фахової майстерності педагогічних працівників;
- Створити умови для формування фізично і психічно здорової дитини;
- Створити умови для реалізації здібностей обдарованих дітей;
- Застосування новітніх педагогічних технологій;
- Впроваджувати можливості мережі Інтернет для підвищення рівня навчання та виховання;
- Забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу, дотримання правил безпеки життєдіяльності, охорони здоров’я і життя дітей та підлітків, педагогічних працівників,
- Залучати дітей девіантної поведінки до роботи школи в системі самоврядування;
- Модернізувати матеріальну базу школи.
- Продовжувати пошукову та музейну роботу в школі.
10. Соціальний захист:
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, які навчаються в школі, проводиться згідно з чинним законодавством.
В мікрорайоні школи проживає 250 дітей віком від 6 до 18 років.
Дітей, яким виповнюється 6 років на 01.09.2020р. – 29 чол.
В мікрорайоні значиться 2 дітей-інвалідів.
Постійно працює рада профілактики, проводяться рейди «Урок», «Діти вулиці».
Проведено 6 засідань ради, заслухано 6 учнів та їх батьків. На контролі в школі на ВШО стоїть 1 учень і сім’ї, які потребують особливої педагогічної уваги., 4 – схильних до тютюнопаління. Усі випадки невиконання правил поведінки учнями в полі зору учителів, батьківської громади, парламенту школи, ради профілактики.
Постійно оформляються пакети документів на дітей, що потребують особливої педагогічної уваги, контролюється їх поведінка і відвідування уроків.
Багатодітних сімей – 55, в них дітей шкільного віку – 127. В мікрорайоні проживає чимало малозабезпечених сімей.
11.Профорієнтаційна робота
Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи — підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в закладі проводиться під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках.
Завдання педагогічного колективу: допомогти випускникам правильно обрати професію свого майбутнього життя, врахувати не тільки бажання учня, але й вимоги до професії.
З цією метою, починаючи з 5-го класу проводиться анкетування учнів профорієнтаційної направленості. Для 9-х, 10-х, 11-х класів проводиться анкетування з метою виявлення нахилів до тієї чи іншої галузі науки; зустрічі з ведучими спеціалістами районного центру зайнятості, соціальної служби для дітей, сім’ї та молоді.
Значна увага приділяється співробітництву школи з ВНЗ, технікумами, училищами. Проводяться бесіди, зустрічі. Учні школи відвідують «Дні відкритих дверей» у навчальних закладах міста Ізмаїл. Так випускники школи ознайомлені з питаннями профорієнтації по ВНЗ м. Ізмаїл та Одеса. Щовесни до школи з профорієнтаційної метою приїзждають працівники районної служби зайнятості населення .
Психологом та соціальним педагогом школи серед учнів 9, 10, 11-х класів проведено дослідження та анкетування з метою виявлення професійних інтересів та схильностей учнів.
12.Робота з батьками та громадськістю у навчальному закладі:
Виховання учня в школі та сім'ї — щоденний безперервний процес. Тому педагогічний колектив працює з тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов'язаних із професійним світом, захопленнями своїх дітей, родинними святами.
Класні керівники тісно співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною.
13. Управлінська діяльність:
Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами, проводити дистанційне навчання.
Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі.
Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом навчально-виховного процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників поведінки тощо. Під час проведення внутрішньо-шкільного контролю за рівнем викладання навчальних предметів заступник директора використовує діагностичні картки аналізу та вивчення стану викладання предметів із використанням комп’ютера. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.
Ураховуючи сучасні реалії, стиль керівництва нашою школою є близьким до демократичного, оскільки більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримуються, повноваження делегуються. Директор школи в роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.
Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля позитивного кінцевого результату. Завдяки такому стилю керівництва в школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи, як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей шанобливе, вимогливість поєднується зі справедливістю, спілкування ввічливе, рідко з нотками наказування. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих директор має бачити насамперед особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.
Наявні результати і здобутки з управління закладом – це не лише моя особиста заслуга, це кропітка, творча, наполеглива, самовіддана праця заступників директора з НВР, ВР, завгоспа, кожного члена трудового колективу, батьків та громадськості. За це всім хочу висловити щиру вдячність.
Поряд із управлінськими успіхами є недоліки і проблеми. Про окремі з них я вже говорила, про більшість із них ви знаєте, адже моя робота і робота нашого закладу загалом є відкритою для всіх, ми не приховуємо і не замовчуємо їх, а з метою ліквідації ведемо відкритий діалог на нарадах, у співбесідах та вживаємо заходи щодо зменшення негативного впливу на навчально-виховний процес.
Аналіз виконання навчальних планів та програм
за 2019-2020 навчальний рік
у Плавнінській ЗОШ
Згідно з планом роботи школи та планом контролю за якістю навчально-виховного процесу адміністрацією була проведена перевірка виконання навчальних планів та програм, практичного мінімуму виконання контрольних, письмових, творчих робіт учнів, лабораторних та практичних робіт, уроків мовленнєвої діяльності учнів, тематичного оцінювання, тематичного обліку знань. Було проведено співбесіди адміністрації школи з вчителями.
Викладання предметів інваріантної та варіативної складових робочих навчальних планів учителями-предметниками здійснювалося відповідно до державних навчальних програм, рекомендованих МОН України. Гранично допустиме тижневе навантаження на учня не перевищує кількість годин передбачених чинними державними санітарними правилами і нормами.
Перевірка показала, що всі навчальні програми за 2019-2020 н.р. шляхом ущільнення матеріалу у зв’язку з карантином по школі з 06 по 14 лютого, з 27 лютого по 06 березня та у зв’язку з переходом школи на дистанційне навчання на період карантину з 12 березня по 29 травня, виконані.
Вчителі налагодили спілкування з учнями у Вайбер групах, складених по класах, а в 11-му класі і за предметами з яких складатимуть ЗНО. Всі вчителі колективу 100% мали доступ до груп класів, в яких вони викладали. Також проводили свою роботу і педагог-організатор, соціальний педагог, психолог школи, бібліотекар, які публікували корисні соціальні ролики навчального та виховного напрямку, самі створювали свої відео.
Крім завдань з підручників, вчителі відправляли учням відео-уроки з зовнішніх ресурсів (Ютуб, аудіо-додатки до підручників, тести з різних платформ: «На урок», «Освіта і навчання в умовах карантину», «Онлайн - курс С#/.NET», «Нова школа», «Онлайн - курси для підготовки до ЗНО»), різні види завдань та вправ з подальшою перевіркою. Також учні не пропускали перегляд телеуроків з проекту «Всеукраїнська школа онлайн» на українських каналах чи Ютуб-каналі МОН відповідно до розкладу.
До дистанційного навчання в Плавнінській ЗОШ були залучені 95% учнів. 5% учнів – це діти з малозабезпечених, багатодітних сімей, які не мають сучасні технічні можливості та Інтернет. Але з ними вчителі проводили індивідуальні форми роботи в телефонному режимі, надаючи батькам і учням необхідні поради й консультації.
Кiлькiсть письмових i тематичних робiт вiдповiдає вимогам наказу МОН України. Протягом року особлива увага приділялася тематичному обліку навчальних досягнень учнів, урізноманітненню форм тематичних атестацій. Проведено всі види контролю з усіх предметів, учні виконували письмові роботи (перекази, твори , читання мовчки, контрольні тести, контрольні роботи, лабораторні дослідження та практичні роботи) у зошитах та надсилали у період карантину вчителям файли з виконаними завданнями у Вайбер, Фйсбук та Ватсап або електронною поштою. Для зменшення ризиків необ’ектівного оцінювання вчителі налаштували опцію проходження письмових контрольних робіт один раз та обмежували час на виконання завдання, встановлювали термін для здачі робіт. За необхідності вчителі проводили додаткове усне опитування учнів за допомогою засобів телефонного або відеозв’язку. Своєчасно проводились практичні роботи з фізики, хімії, біології, географії та інформатики (під час карантину деякі лабораторні роботи з біології, фізики та хімії були замінені на віртуальні лабораторії). Шляхом дистанційної диференційно- індивідуальної роботи з учнями через Вайбер та Фейсбук проводилось поточне оцінювання.
З метою недопущення перевтоми учнів контрольні роботи, особливо у травні під час карантину, проводилися згідно графіка затвердженого заступником директора школи з навчальної роботи.
Підсумкова оцінка за ІІ семестр виставлялась з урахуванням результатів поточного, тематичного оцінювання, оцінювання різних видів мовленнєвої діяльності, отриманих учнями під час дистанційного навчання та до його початку.
Річне оцінювання виставлялось з урахуванням результатів оцінювання за І та ІІ семестри навчального року(враховуючи результати з використанням технологій дистанційного навчання за ІІ семестр, яке вплинуло на рівень якості освіти у бік збільшення).
Під час проведення дистанційного навчання виникали і деякі проблеми. Особливо це стосувалося багатодітних сімей, яким не вистачало технічних засобів (маємо сім’ї з чотирма і навіть п’ятьма учнями і у батьків лише один телевізор, один телефон, не мають жодного комп’ютера) . Також не всі сім’ї мають підключення до мережі Інтернету.
Директор школи І.В. Карталяну
| «Затверджую» Директор Плавнінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ________________ І.В. Карталяну _____________ 2019 року |
Освітня програма
Плавнінської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів Ренійської районної ради
Одеської області
на 2019/2020 навчальний рік
СХВАЛЕНО
На засіданні педагогічної ради школи
Протокол №8
Від «12» червня 2019 року
Голова педагогічної ради
_____________ І.В. Карталяну
З М І С Т
Розділ 1. Призначення школи та засіб її реалізації.
Розділ 2. Опис «моделі» випускника Плавнінської школи.
Розділ 3. Цілі та задачі освітнього процессу школи.
Розділ 4. Навчальний план та його обгрунтування.
Розділ 5. Особливості організації освітнього процессу та застосовуваних в ньому
педагогічних технологій.
Розділ 6. Програмно-методичне забезпечення освітньої програми.
Освітня програма Плавнінської ЗОШ І-ІІІ ступенів розроблена на виконання Закону України «Про освіту», закону України «Про загальну середню освіту» постанов Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №87 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 20 квітня 2011 року № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», постанови Кабінету Міністрів від 23 листопада 2011 року №1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», на основі Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступеня, затвердженої наказом МОН України від 20 квітня 2018 року № (405, 407, 408), листа МОН України № 1/9-254 від 20.04.2018 року «Щодо типових освітніх програм для 3-4 класів», листа МОН України 1/9-74 від 01.02.2018 р. «Щодо застосування державної мови в освітній галузі».
Розділ 1. Призначення школи та засіб її реалізації
Призначення школи полягає в наданні якісної повної загальної освіти дітям шкільного віку мікрорайону школи, забезпеченні їх всебічного розвитку, виховання і самореалізації особистості яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності.
Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності.
Спільними для всіх компетентностей є такі вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми.
Основним засобом реалізації призначення загальноосвітнього закладу є засвоєння учнями обов'язкового мінімуму змісту загальноосвітніх програм. У той же час заклад має у своєму розпорядженні додаткові засоби реалізації свого призначення, а саме
{C}· уведення в навчальний план предметів і курсів, що сприяють загальнокультурному розвитку особистості та формують гуманістичний світогляд;
{C}· надання учням можливості спробувати себе в різних видах діяльності (інтелектуальної, трудової, художньо-естетичної тощо);
{C}· поглиблене вивчення окремих предметів;
{C}· оригінальна організація навчальної діяльності, інтеграція навчальної та позанавчальної діяльності;
{C}· надання широкого спектра додаткових освітніх програм і додаткових освітніх послуг.
Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на: формування в учнів сучасної наукової картини світу; виховання працьовитості, любові до природи; розвиток в учнів національної самосвідомості; формування людини та громадянина, яка прагне вдосконалювання та перетворення суспільства; інтеграцію особистості в систему світової та національної культури; рішення задач, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, поваги до культурних традицій та особливостей інших народів в умовах багатонаціональної держави; формування потреби учнів до самоосвіти, саморозвитку, самовдосконалення тощо.
Реалізація освітньої програми школи здійснюється через три рівні освіти:
- початкова освіта тривалістю чотири роки;
- базова середня освіта тривалістю п’ять років;
- повна загальна середня освіта тривалістю два роки.
Розділ 2. Опис "моделі" випускника Плавнінської школи
Модель випускника Нової Української Школи – це необхідна основа для сміливих і успішних кроків у своє майбутнє. Всі інші здобутки у сфері компетентності може принести людині лише наполеглива цілеспрямована праця, бажання вчитися і ділитися досвідом з іншими.
Випускник Плавнінської ЗОШ має міцні знання і вміло користується ними. Знання та вміння отримані ним тісно взаємопов’язані з його ціннісними орієнтирами.
Набуті життєві компетентності випускник нашої школи вміло використовує для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці. Він вміє критично мислити, логічно обґрунтовувати позицію, виявляти ініціативу, творити, вирішувати проблеми, оцінювати ризики та приймати рішення.
Наш випускник – це передусім людина творча, з великим потенціалом саморозвитку та самореалізації, широким спектром особистості:
{C}· випускник Плавнінської школи добре проінформована особистість;
{C}· прагне до самоосвіти та вдосконалення;
{C}· готовий брати активну участь у суспільно-культурному житті громади, держави ;
{C}· є свідомим громадянином, готовим відповідати за свої вчинки;
{C}· свідомо ставиться до свого здоров’я та довкілля;
{C}· мислить креативно, використовуючи увесь свій творчий потенціал.
Випускник компетентний у ставленні до життя — реалізує себе через самопізнання, саморозуміння та інтелектуальну культуру.
Випускник початкових класів має знання, уміння та навички, передбачені стандартом початкової освіти. Він упевнений у собі, старанний, працелюбний, самостійний, дисциплінований, вмотивований на досягнення успіху, вміє слухати і чути, критично мислити і має почуття самоконтролю, навички навчальної діяльності, культуру поведінки і мови, основи особистої гігієни і здорового способу життя.
Випускник базової основної школи володіє певними якостями і вміннями на рівні вимог державних освітніх стандартів успішно засвоює загальноосвітні програми з усіх предметів шкільного навчального плану; має систему розумових навичок (порівняння, узагальнення, аналіз, синтез, класифікацію, визначення головного); володіє основами комп’ютерної грамотності; знає свої громадянські права і вміє їх реалізувати;оцінює свою діяльність з погляду моральності та етичних цінностей; дотримується правил культури поведінки і спілкування; веде здоровий спосіб життя; готовий до форм і методів навчання, використовуваних у старших класах.
Випускник старших класів має міцні знання на рівні вимог державних освітніх стандартів, що забезпечує вступ до закладу вищої професійної освіти та подальше успішне навчання; володіє іноземною мовою на базовому рівні; має достатній рівень комп'ютерної грамотності (навички технічного обслуговування); володіє культурою інтелектуальної діяльності; знає і поважає культуру України та інших народів; поважає свою й чужу гідність, права, свободи інших людей; дотримується правил культури поведінки і спілкування; має почуття соціальної відповідальності; веде здоровий спосіб життя; володіє способами отримання інформації; прагне духовного і соціального добробуту.
Наш випускник - свідомий громадянин і патріот своєї країни, готовий до сміливих і успішних кроків у майбутнє.
Розділ 3. Цілі та задачі освітнього процесу школи
Цілі та задачі освітнього процесу на кожному рівні реалізації освітніх програм повинні бути обумовлені "моделлю" випускника, призначенням і місцем школи в освітньому просторі району, мікрорайону. Вони повинні бути сформульовані конкретно, бути вимірними, досяжними, визначеними за часом, несуперечливими по відношенню одна до одної. Інакше кажучи, відповідати загальним вимогам, що пропонуються до визначення цілей і задач.
Перед Плавнінською школою поставлені такі цілі освітнього процесу:
1.Забезпечити засвоєння учнями обов'язкового мінімуму змісту початкової, основної, середньої (повної) загальної освіти на рівні вимог державного освітнього стандарту;
2.Гарантувати наступність освітніх програм усіх рівнів;
3.Створити основу для адаптації учнів до життя в суспільстві, для усвідомленого вибору та наступного засвоєння професійних освітніх програм;
4.Формувати позитивну мотивацію учнів до навчальної діяльності;
5.Забезпечити соціально-педагогічні відносини, що зберігають фізичне, психічне та соціальне здоров'я учнів; якість проведення навчальних занять.
6. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників шляхом своєчасного та якісного проходження курсів перепідготовки; проведення моніторингів досягнення учнями результатів навчання (компетентностей).
7.Проведення атестації та сертифікації педагогів;
8.Цілеспрямоване вдосконалення навчально-матеріальної бази школи.
Розділ 4. Навчальний план та його обґрунтування
Пояснювальна записка до робочого навчального плану
Плавнінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
на 2019/2020 навчальний рік
Тип закладу загальної середньої освіти – комунальна.
Кількість класів – 12, в них учнів – 235.
Робочий навчальний план на 2019/2020 навчальний рік для 1-2-х, 3-4-х, 5-9-х, 10-11-х класів передбачає реалізацію освітніх галузей базового навчального плану Державного стандарту початкової загальної освіти і Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти.
Робочий навчальний план Плавнінської ЗОШ І-ІІІ ступенів розроблений на виконання Закону України «Про повну загальну середню освіту» (ст. 11, п.3), Положення про загальноосвітній навчальний заклад
Загальний обсяг навчального навантаження:
- для учнів 1-4 –х класів складає 3500 годин/навчальний рік:
{C}- для 1-го класу – 805 годин/навчальний рік
{C}- для 2-го класу – 875 годин/навчальний рік
{C}- для 3-го класу – 910 годин/навчальний рік
{C}- для 4-го класу – 910 годин/навчальний рік
- для 5-9 класів загальної середньої освіти – 5845 годин/навчальний рік:
{C}- для 5-го класу – 1050 годин/навчальний рік
{C}- для 6-го класу – 1155 годин/навчальний рік
{C}- для 7-го класу – 1172,5 годин/навчальний рік
{C}- для 8-го класу – 1207,5 годин/навчальний рік
{C}- для 9-го класу – 1260 годин/навчальний рік
- для 10-12-х класів складає – 2660 годин/навчальний рік:
{C}- для 10-го класу – 1330 годин/навчальний рік
{C}- для 11-го класу – 1330 годин/навчальний рік
Робочий навчальний план складено відповідно до наказів МОН України:
{C}- для 1-2-х класів – Постанова Кабінету Міністрів України №87 від 21.02.2018, додаток 2 до Державного стандарту початкової школи;
{C}- Для 3-4 –х класів – Наказ МОН «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І ступеня» від 20.04.2018 №407, таблиця 3 до Типової освітньої програми;
{C}- Для 5-9-х класів – Наказ МОН «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня» від 20.04.2018 № 405, таблиця 2;
{C}- Для 10 –11-х класів – Наказ МОН «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступені від 20.04.2018 р. №408, таблиця 2.
Розподіл годин для реалізації змісту освіти вибірково-обов’язкових предметів 10-11-х класів у 2019/2020 навчальному році
| 10 клас | 11 клас |
3 години | 3 години | |
Технології | 1,5 | 0 |
Мистецтво | 0 | 1,5 |
Інформатика | 1,5 | 1,5 |
Структура навчального року
Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» 2019/2020 навчальний рік розпочинається 2 вересня 2019 року та закінчується не пізніше 1 липня 2020 року.
Структура навчального року:
Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:
І семестр – з 02 вересня по 27 грудня 2019 року,
ІІ семестр – з 13 січня по 29 травня 2020 року.
Впродовж навчального року для учнів проводяться канікули:
осінні – з 28 жовтня по 03 листопада 2019 р.,
зимові – з 28 грудня по 12 січня 2020 р.,
весняні – з 23 березня по 29 березня 2020 р.,
Дата проведення свята «Останній дзвоник» - 29 травня 2020 року.
Орієнтовні дати вручення документів про освіту для випускників 9 класу – 15 червня, 11 класу – 26 червня 2020 року.
Відповідно до положення про державну підсумкову атестацію учнів у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 30.12.2014 № 1547, перелік предметів державної підсумкової атестації визначається Міністерством освіти і науки України. Терміни їх проведення визначаються навчальним закладом та погоджуються з відділом освіти Ренійської РДА.
Орієнтовні терміни проведення ДПА для 4-го класу – остання декада травня 2020 року; для 9-го класу – календарний тиждень після закінчення навчального року.
Програма початкової освіти окреслює підходи до організації єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом початкової освіти.
Початкова освіта здобувається з шести років (відповідно до Закону України «Про освіту»).
Програма визначає загальний обсяг навчального навантаження на тиждень, забезпечує взаємозв’язки окремих предметів, курсів за вибором, їх інтеграцію та логічну послідовність вивчення які будуть подані в рамках навчальних планів:
для 1-2-х класів у відповідності до Державного стандарту початкової освіти (постанова КМУ від 21.02.2018 № 87) та Типової освітньої програми для закладів загальної середньої освіти (1-4 класи), розробленої під керівництвом О.Я. Савченко та затвердженою наказом МОН України від 21.03.2018 № 268.
Освітню програму укладено за такими освітніми галузями:
{C} мовно-літературна - включає молдовську мову та літературу, українську мову, іноземну мову (англійська);
{C} математична - спрямована на формування математичної та інших ключових компетентностей;
{C} природнича - має на меті формування компетентностей в галузі природничих наук, основи наукового світогляду, становлення відповідальної природоохоронної поведінки у навколишньому світі;
{C} технологічна - формування компетентностей в галузі техніки і технологій, здатності до зміни навколишнього світу засобами сучасних технологій;
{C} інформативна - формування інформаційно-комунікаційної компетентності, здатності до розв’язання проблем з використанням цифрових пристроїв для розвитку, самовираження, здобуття навичок безпечної діяльності в інформаційному суспільстві;
{C} соціальна і здоров’язбережувальна - формування соціальної компетентності, активної громадянської позиції, підприємливості, розвиток самостійності, застосування моделі здорової та безпечної поведінки, збереження власного здоров’я та здоров’я інших;
{C} громадянська та історична - формування громадянської та інших компетентностей, готовності до змін шляхом осмислення зв’язків між минулим і сучасним життям, активної громадянської позиції, набуття досвіду життя в соціумі з урахуванням демократичних принципів;
{C} мистецька - формування цінностей у процесі пізнання мистецтва та художньо-творчого самовираження, поваги до національної та світової мистецької спадщини;
{C} фізкультурна - формування мотивації до занять фізичною культурою і спортом для забезпечення гармонійного фізичного розвитку, вдосконалення життєвонеобхідних рухових умінь та навичок.
Мовно-літературна освітня галузь реалізується через предмети: молдовська мова та література, українська мова, іноземна мова(англійська). Математична освітня галузь через предмет – математика. Природнича, громадянська, історична та мистецька реалізується через інтегрований предмет – я досліджую світ.
Робочий навчальний план
для 1-2 класів з молдовською мовою навчання на 2019/2020 роки
Додаток 2
до Державного стандарту початкової освіти
(постанова КМ України № 87від 21.02.2018 р.)
Назва освітньої галузі
| Кількість годин на тиждень | ||
1 кл. | 2 кл. | ||
Мовно-літературна: |
|
| |
Українська мова | 5/175 | 5/175 | |
Англійська мова | 1/35 | 2/70 | |
Молдовська мова та література | 5/175 | 4/160 | |
Математика | 4/140 | 4/140 |
|
Природнича | 2/70
| 3/105
|
|
Соціальна і здоров’язбережувальна |
| ||
Громадянська та історична | |||
Технологічна Інформатична | 1/35 | 1/35 1/35 | |
Мистецька | 2/70 | 2/70 |
|
Фізична культура* | 3/105 | 3/105 |
|
Разом | 20/700+3/105 | 22/770 +3/105 |
|
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня | 20/700 | 22/770
|
|
Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи) | 23/805 | 25/875 |
|
* Години, передбачені для фізичної культури, не враховуються під час визначення гранично допустимого тижневого/річного навчального навантаження здобувача освіти, але обов’язково фінансуються.
Програма для 3-4 класів розроблена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти». відповідно до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І ступеня (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 407) з української мовою навчання з вивченням мови національної меншини.
Освітню програму укладено за такими освітніми галузями:
Мова і література
Суспільствознавство
Мистецтво
Математика
Природознавство
Технології
Здоров’я і фізична культура
Повноцінність початкової освіти забезпечується реалізацією як інваріативної, так і варіативної складових, які в обов'язковому порядку фінансуються з відповідних бюджетів.
Освітня галузь "Мови і літератури" з урахуванням вікових особливостей учнів у навчальних планах реалізується через окремі предмети "Українська мова (мова і читання)", "Молдовська (мова і читання)", "Англійська мова", «Російська мова».
Освітні галузі "Математика", "Природознавство" реалізуються через однойменні окремі предмети, відповідно, - "Математика", "Природознавство".
Освітня галузь "Суспільствознавство" реалізується предметом "Я у світі".
Освітня галузь "Здоров'я і фізична культура" реалізується окремими предметами "Основи здоров'я" та "Фізична культура".
Освітня галузь "Технології" реалізується через окремі предмети "Трудове навчання" та "Інформатика".
Освітня галузь "Мистецтво" реалізується окремими предметами "Образотворче мистецтво" і "Музичне мистецтво"
Варіативна складова використана на підсилення предметів інваріативної складової.
Робочий навчальний план
для 3-4 класів з молдовською мовою навчання на 2019/2020 роки
Таблиця 3
до Типової освітньої програми
( наказ МОН молодь спорту
від 20.04.2018 № 407)
Освітні галузі | Навчальні предмети | 3 кл. | 4 кл. | |
Мови і літератури (мовний і літературний компоненти) | Українська мова | 3 | 3 | |
Українське читання | 1 | 1 | ||
Молдовська мова | 3 | 3 | ||
Молдовське читання | 2 | 2 | ||
Англійська мова | 2 | 2 |
| |
Російська мова | 1* | 1* |
| |
Математика | Математика | 4 | 4 |
|
Природознавство | Природознавство | 2 | 2 |
|
Суспільствознавство | Я у світі | 1 | 1 |
|
Мистецтво | Образотворче мистецтво | 0,5 | 0,5 | |
Музичне мистецтво | 0,5 | 0,5 | ||
Технології | Трудове навчання | 1 | 1 |
|
| Інформатика | 1 | 1 |
|
Здоров’я і фізична культура | Основи здоров’я | 1 | 1 |
|
Фізична культура** | 3 | 3 |
| |
Разом | 23+3 | 23+3 |
| |
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня | 23 | 23 |
| |
Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи) | 26 | 26 |
|
*Години за рахунок варіативної складової навчальних планів.
**Години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навчального навантаження учнів, але обов’язково фінансуються (наказ МОН молодь спорту України від 10.06.2011 р. №572 «Про Типові навчальні плани початкової школи»)
Освітня програма базової середньої освіти окреслює організацію закладом єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти і складена відповідно до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405) з молдовською мовою навчання .
Навчальний план дає цілісне уявлення про зміст і структуру другого рівня освіти, встановлює погодинне співвідношення між окремими предметами за роками навчання,визначає гранично допустиме тижневе навантаження учнів. Навчальний план основної школи передбачає реалізацію освітніх галузей Базового навчального плану Державного стандарту через окремі предмети. Він охоплює інваріативну складову, сформовану на державному рівні та варіативну складову.
Варіативна складова навчального плану визначена з урахуванням особливості організації освітнього процесу та індивідуальних освітніх потреб учнів та використовується на вивчення російської мови (0,5 години у 5 класі та по одній годині у 6, 7, 8 та 9 класах), на підсилення предметів інваріативної складової ( з біології та хімії у 8 та 9 класах по 0,5 годин).
Робочий навчальний план
Плавнінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
для 5-9 класів з молдовською мовою навчання
на 2019/2020 роки
Таблиця 2
до Типової освітньої програми
( наказ МОН від 20.04.2018 р. № 405)
Освітні галузі | Навчальні предмети | Кількість годин на тиждень у класі | ||||
5 клас | 6 клас | 7 клас | 8 клас | 9 клас | ||
Мови і літератури | Українська мова | 3,5 | 3,5 | 2,5 | 2 | 2 |
Українська література | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | |
Англійська мова | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | |
Молдовська мова | 3 | 3,5 | 2,5 | 2 | 2 | |
Інт.курс «Література» (молдовська та зарубіжна) | 2
| 2
| 2
| 2
| 2
| |
Російська мова* | 0,5* | 1* | 1* | 1* | 1* | |
Суспільство-знавство | Історія України | 1 | 1 | 1 | 1,5 | 1,5 |
Всесвітня історія | - | 1 | 1 | 1 | 1 | |
Основи правознавства | - | - | - | - | 1 | |
Мистецтво | Музичне мистецтво | 1 | 1 | 1 | - | - |
Образотворче мистецтво | 1 | 1 | 1 | - | - | |
Мистецтво | - | - | - | 1 | 1 | |
Математика | Математика | 4 | 4 | - | - | - |
Алгебра | - | - | 2 | 2 | 2 | |
Геометрія | - | - | 2 | 2 | 2 | |
Природо-знавство | Природознавство | 2 | - | - | - | - |
Біологія | - | 2 | 2 | 2+0,5 | 2+0,5* | |
Географія | - | 2 | 2 | 2 | 1,5 | |
Фізика | - | - | 2 | 2 | 3 | |
Хімія | - | - | 1,5 | 2+0,5* | 2+0,5* | |
Технології | Трудове навчання | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
Інформатика | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | |
Здоров’я і фізична культура | Основи здоров’я | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Фізична культура** | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | |
Разом | 27+3 | 30+3 | 30,5+3 | 31,5+3 | 33+3 | |
Гранично допустиме навчальне навантаження | 27 | 30 | 30,5 | 31,5 | 33 | |
Всього (без урахування поділу класів на групи) | 27+3 | 30+3 | 30,5+3 | 31,5+3 | 33+3 |
*Години за рахунок варіативної складової навчальних планів.
**Години, передбачені для фізичної культури, не враховуються під час визначення гранично допустимого навчального навантаження учнів, але обов'язково фінансуються.
Освітня програма середньої освіти окреслює рекомендовані підходи до планування й організації єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти і складена відповідно до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408 ) універсальний
профіль для учнів 10-11 класів. Навчальний план для 10-11класів містить загальний обсяг навчального навантаження та тижневі години на вивчення базових предметів, вибірково-обов’язкових предметів, профільних предметів і спеціальних курсів, а також передбачає години на факультативи.
Вивчаються базові предмети: «Українська мова», «Українська література», «Молдовська мова», інтегрований курс «Література» (молдовська та зарубіжна), «Англійська мова», «Історія України», «Всесвітня історія», «Громадянська освіта», «Математика», «Фізична культура» і «Захист Вітчизни». Передбачено вивчення окремих природничих дисциплін: «Фізика і астрономія», «Біологія і екологія», «Хімія», «Географія». Включені вибірково-обов’язкові предмети «Інформатика», «Мистецтво» і «Технології», що вивчаються на рівні стандарту.
Варіативна складова навчального плану визначена урахуванням особливості організації освітнього процесу та індивідуальних освітніх потреб учнів для підготовки до складання ЗНО та використовується для підсилення предметів інваріативної складової: збільшена кількість годин на вивчення української мови (на 1 годину) та літератури (на 1 годину) у 10 класі, оскільки існують значні розходження у фонетиці, морфології, синтаксисі української та молдовської мов (наказ МОН України № 784 від 01.06.2017 року «Про затвердження додаткових заходів щодо формування мовних компетентностей учнів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин на 2017/2021 роки»). Основними напрямами диференціації навчання є розширення вивчення окремих предметів,доповнення інваріативної складової навчальних планів додатковими предметами та курсами за вибором учнів, факультативами.
З метою впровадження поряд з молдовською мовою навчання термінології державною збільшена кількість годин у 10 класі з геометрії (1 година), з хімії (0,5 години), з географії (0,5 години).
З урахуванням інтересів та потреб учнів відведено на факультативні курси по 1 годині з географії «Країни Європи на політичній карті світу» та хімії «Розв’язування задач з хімії» у 10 класі.
Для покращення рівня підготовки учнів до складання ЗНО та ДПА у 11 класі збільшена кількість годин на вивчення української мови (на 1 годину), літератури (на 1 годину), геометрії (на 1 годину), географії (на 1 годину), хімії (на 0,5 години) та біології (на 0,5 години).
Додатковий час на ведення спецкурсів та предметів за вибором, факультативні години у 11 класі: факультативний курс з історії «Українське відродження у ХХ ст.» - (1 година), факультативний курс з хімії «Діференційне навчання. Розв’язування задач з хімії» - (1 година).
Робочий навчальний план для 10-11 класів
Плавнінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
з молдовською мовою навчання (універсальний профіль)
на 2019/2020 н.р.
Таблиця 2
до Типової освітньої програми
( наказ МОН України
від 20.04.2018 р. № 408)
Навчальні предмети | Кількість годин на тиждень у класах | |
10 кл. | 11 кл. | |
Інваріантна складова |
| |
Базові предмети: | 29 | 28 |
Українська мова | 2+1* | 2+1* |
Українська література | 2+1* | 2+1* |
Англійська мова | 2 | 2 |
Молдовська мова та література (інтегрований курс) | 2 | 2 |
Зарубіжна література | 1 | 1 |
Історія України | 1,5 | 1,5 |
Всесвітня історія | 1 | 1 |
Громадянська освіта | 2 | 0 |
Алгебра і початки аналізу | 2 | 2 |
Геометрія | 1+1* | 1+1* |
Біологія і екологія | 2 | 2+0,5* |
Географія | 1,5+0,5* | 1+1* |
Фізика | 3 | 3 |
Астрономія |
| 1 |
Хімія | 1,5+0,5* | 2+0,5* |
Фізична культура** | 3 | 3 |
Захист Вітчизни | 1,5 | 1,5 |
Вибірково-обов’язкові предмети: | 3 | 3 |
Інформатика | 1,5 | 1,5 |
Технології | 1,5 |
|
Мистецтво |
| 1,5 |
РАЗОМ | 33+3 | 33+3 |
Варіативна складова |
| |
Гранично допустиме навантаження на учня | 33 | 33 |
Додаткові години на ведення спецкурсів та предметів за вибором, факультативні години |
| |
Географія (спецкурс) «Країни Європи на політичній карті світу» | 1 |
|
Хімія (факультативний курс) «Діференційне навчання. Розв’язування задач з хімії» | 1 | 1 |
Історія (факультативний курс) «Українське відродження у ХХ столітті» |
| 1 |
Всього фінансується (без урахування поділу класів на групи) | 38 | 38 |
Примітка:
* Години за рахунок варіативної складової навчальних планів.
* *Години фізичної культури не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів.
Додаток № 1
до робочого навчального плану
Варіативні модулі з фізичної культури та трудового навчання та технології на 2019/2020навчальний рік
Варіативні модулі з фізичної культури
№ з/п |
Модулі |
5 клас |
6 клас |
7 клас |
8 клас |
9 клас |
10 клас |
11 клас |
1. | Настільний теніс | 20годин | 20годин | 20годин | 20годин | 20годин | 20годин | 20годин |
2. | Гандбол | - | 20годин | - | 20годин | - | - | - |
3. | Легка атлетика | 20годин | 20годин | 20годин | 20годин | 20годин | 20годин | 16годин |
4. | Футбол | 22годин | 22годин | 22годин | 22годин | 22годин | 22годин | 20годин |
5. | Баскетбол | 20годин | - | 20годин | - | 20годин | 20годин | - |
6. | Настільний теніс | 20годин | - | 20годин | 20годин | 20годин | 20годин | 16годин |
7. | Волейбол | 20годин | 20годин | 20годин | 20годин | 20годин | 20годин | 16годин |
Варіативні модулі з трудового навчання та технології
№ з/п |
Модулі |
5 клас |
6 клас |
7 клас |
8 клас |
9 клас |
10 клас |
1. | Технологія виготовлення народної ляльки | 20 годин |
|
|
|
|
|
2. | Технологія виготовлення м’якої іграшки | 20 годин |
|
|
|
|
|
3. | Технологія приготування страв | - | 20 годин |
|
|
|
|
4. | Технологія писанкарства | - | 20 годин |
|
|
|
|
5. | Технологія плетіння бісеру | - | - | 20 годин |
|
|
|
6. | Технологія вирощування рослин (квітів) та догляд за ними |
|
| 20 годин |
|
|
|
7. | Технологія виготовлення листівок |
|
|
| 20 годин |
|
|
8. | Технологія виготовлення виробів у техніці макраме |
|
|
| 20 годин |
|
|
9. | Технологія плетіння з лози |
|
|
|
| 20 годин |
|
10. | Технологія виготов- лення штучних квітів |
|
|
|
|
| 20 годин |
11. | Технологія матчворку (конструювання із сирників) |
|
|
|
|
| 20 годин |
12. | Технологія бісерного плетіння на дротяній основі |
|
|
|
|
|
|
13. | Технологія виготов-лення української на- родної ляльки-оберега |
|
|
|
|
|
|
Методичне забезпечення факультативів, спецкурсів
та курсів за вибором робочого навчального плану
Плавнінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
Ренійської районної ради Одеської області
2019/2020 н.р.
№ з/п | Клас | Назва | Форма (факультатив, курс за вибором, спецкурс) | Лист Міністерства, яким рекомендовано використання даної програми у ЗНЗ | К-ть годин за програмою (на 1 навчальний рік) | К-ть годин за навчальним планом |
1. | 10-11 | Хімія | Факультатив | Факультативний курс «Диференційне навчання. Розв’язування задач з хімії». За програмою факультативного курсу для учнів 10-11 класів (Автор І. Овчаренко, «Мандрівець-2010) Рекомендовано листом МОН від 20.11.2009 №1/11-9428 | 10 клас – 35г. 11 клас – 35г. | 1
1
|
2. | 10 | Географія | Спецкурс | Спецкурс «Країни Європи на політичній карті світу» за програмою рекомендованою МОН України, Київ, 2010 р. | 10 клас – 35 г. |
1 |
3. | 11 | Історія | Факультатив | Факультативний курс «Українське відродження у ХХ столітті» (автор Мацейків Т.І.) Рекомендовано листом МОН України від 29.08.2016, №1/11-11414 | 35 г. | 1 |
Показники (вимірники) реалізації освітньої програми
Рівень досягнень учнів буде вивчатись: шляхом моніторингу знань, умінь і навичок з окремих предметів; проведення контрольних випробувань учнів; участі учнів школи у предметних олімпіадах різного рівня, Всеукраїнських інтелектуальних конкурсах та турнірах; шляхом складання та захисту наукових проектів та участі в роботі МАН; аналізу результатів участі учнів у ДПА і ЗНО.
Розділ 5. Особливості організації освітнього процесу та застосовування
в ньому педагогічних технологій
Плавнінська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів працює за п’ятиденним робочим тижнем в одну зміну.
Мова навчання – молдовська.
Початок занять – о 830.
Тривалість уроків:
Для 1-го класу – 35 хв.,
Для 2-4 класів – 40 хв.,
Для 5-11 класів – 45 хв.
Тривалість перерв: 10 хв., велика перерва після 3-го уроку – 30 хв.
Навчальні заняття проводяться в одну зміну з 830 до 1505 і регламентуються розкладом уроків, затвердженим директором школи.
Гранична наповнюваність класів та тривалість уроків встановлюються відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту».
Група продовженого дня (0,5 ставки) працює відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 року № 1121 «Про затвердження Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу». Режим роботи ГПД з 12.10 – 15.10. Робота школи закінчується о 18.00 годині.
Соціальні перетворення в українському суспільстві докорінно змінили пріоритети в галузі освіти. Школа потребує нових нетрадиційних ідей, теорій, що відповідали б оптимальному розвитку дитини, сучасним потребам людства.
Створення ситуації успіху, сприятливих умов для повноцінної діяльності кожної дитини – основна мета, що покладена в основу технологій навчання. Незважаючи на розмаїття нововведень, основною формою організації навчальної діяльності залишається урок.
Основними формами організації освітнього процесу є різні типи уроку: формування компетентностей; розвитку компетентностей; перевірки та/або оцінювання досягнення компетентностей; корекції основних компетентностей; комбінований урок.
Також передбачені екскурсії, віртуальні подорожі, уроки-семінари, лекції конференції, форуми, спектаклі, брифінги, квести, інтерактивні уроки (уроки-«суди», урок-дискусійна група, уроки з навчанням одних учнів іншими), інтегровані уроки, проблемний урок, відео-уроки, прес-конференції, ділові ігри тощо. Вибір форм і методів навчання вчитель визначає самостійно, забезпечуючи досягнення очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах з предмету. Перевірка та оцінювання досягнення компетентностей здійснюватися у формі заліку, співбесіди, контрольного навчально-практичного заняття. Для підготовки до заліків та іспитів проводяться оглядові консультації, які допомагають учням зорієнтуватися у змісті окремих предметів.
У закладі широко впроваджуються інформаційно-комунікативні технології. Застосування ІКТ в освітньому процесі базується на загальному розумінні зміни ролі інформації та принципах інформаційної взаємодії в різних напрямках освітньої діяльності Це дозволяє формувати позитивну мотивацію учнів до навчальної діяльності, критичне і логічне мислення, вміння приймати рішення, співпрацювати в команді, бути конкурентоздатними та впевненими особистостями.
Вчителями закладу створена модель уроків на основі синтезу оригінальних прийомів, елементів інноваційних педагогічних методик і інформаційно-комунікативних технологій та традиційних форм організації освітнього процесу. Розширено предметне навчальне середовище, створенні умови для оптимального розвитку навичок роботи з інформацією, формування вмінь і навичок дослідницької і пошукової роботи.
Серед використовуваних засобів: мультимедійні презентації, мультимедійні карти, проекти, онлайн-тести, програмовані засоби навчання та інше.
Вчителі не тільки самі активно використовувують інтернет-ресурси, сучасні інформаційні технології, але й забезпечують їх активне використання учнями. Тому створені вчителями персональні предметні сайти є однією з важливих форм роботи сучасного вчителя і є поштовхом для подальшого освоєння нових сучасних веб-ресурсів відповідно до вимог ІКкомпетентності, що важливо у процесі модернізації навчання в сучасній школі.
Розділ 6. Програмно-методичне забезпечення освітньої програми
Одним з сучасних викликів цієї Освітньої програми є впровадження Державного стандарту початкової освіти, нових навчальних програм для 10-11 класів, які почнуть діяти у 2019-2020 навчальному році. Адже ці документи мають новий зміст, спрямований на формування компетентностей в учнів, дотриманням діяльнісного та компетентнісного підходів, реалізацією інтегрованого навчання та формувального оцінювання в 1-х класах.
Всі ці параметри потребують особливої уваги як з боку адміністрації школи, так і з боку батьків, які перебувають з нами в партнерських відносинах.
До вимірювання також належать рівень виконання планів та програм, календарно-тематичне планування вчителя, а також професійної діяльності, якості педагогічних працівників.
Для виконання освітніх програм школи на 2019/2020 навчальний рік передбачено використання, затверджених Міністерством освіти і науки України, навчальних програм з усіх предметів інваріативної частини; курсів за вибором і факультативів варіативної складової, що забезпечує інтеграцію загальноосвітніх (основних і додаткових) програм, у єдину освітню програму, що дозволяє одержати запланований результат освіти - "модель" випускника.
Реалізація змісту освіти у школі та досягнення прогнозованого результату її роботи забезпечується програмно-методичним матеріалом, що відповідає Переліку навчальних програм для учнів закладів загальної середньої освіти І,ІІ,ІІІ ступенів, затвердженого наказами МОН України.
Аналіз проведення дистанційного навчання під час карантину
Плавнінській ЗОШ
Згідно рішенню педради та наказу № 35 по школі від 13 березня 2020 року в Плавнінській ЗОШ організовано дистанційне навчання.
Вчителі налагодили спілкування з учнями у Вайбер групах складених по класах, а в 11-му класі і за предметами з яких складатимуть ЗНО. Всі вчителі колективу 100% мають доступ до груп класів, в яких вони викладають. Також проводять свою роботу і педагог-організатор, соціальний педагог, психолог школи, бібліотекар, які публікують корисні соціальні ролики навчального та виховного напрямку, самі створюють свої відео, надають учням свої завдання.
Крім завдань з підручників, вчителі відправляють учням відео-уроки з зовнішніх ресурсів (Ютуб, аудіо-додатки до підручників, тести з різних платформ: «На урок», «Освіта і навчання в умовах карантину», «Онлайн - курс С#/.NET», «Нова школа», «Онлайн - курси для підготовки до ЗНО»), різні види завдань та вправ з подальшою перевіркою.
Паралельно учні не пропускають перегляд телеуроків з проекту «Всеукраїнська школа онлайн» на українських каналах чи Ютуб-каналі МОН відповідно до розкладу.
До процесу дистанційного навчання долучені й батьки, які в деякий мірі допомагають своїм дітям засвоїти навчальний матеріал.
До дистанційного навчання в Плавнінській ЗОШ залучено 92% учнів. 8% учнів, які не навчаються дистанційно – це діти з малозабезпечених, багатодітних сімей, які не мають сучасні технічні можливості та Інтернет. Але з ними вчителі проводять індивідуальні форми роботи в телефонному режимі, надаючи батькам і учням необхідні поради й консультації. У Вайбер-групі класу вчителі надають завдання, вправи з підручників, а виконанні результати учні відправляють кожному учителю - предметнику особисто на перевірку. Таким чином проводяться різного типу тестування, контрольні роботи. Ведеться діференційно - індивідуальна робота з учнями.
Під час проведення дистанційного навчання виникають і деякі проблеми. Особливо це стосується багатодітних сімей, яким не вистачає технічних засобів (маємо сім’ї з чотирма і навіть п’ятьма учнями і у батьків лише один телевізор, один телефон). Також не всі сім’ї мають підключення до мережі Інтернету.
Незважаючи на всі труднощі, вчителі намагаються тримати всіх учнів у полі зору, налагодити з ними зв'язок і отримати якісь результати в навчанні.
Директор школи І.В. Карталяну
ЗВІТ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ І ВІДВІДУВАННЯ
за 2019–2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК ПО ПЛАВНІНСЬКІЙ ЗОШ I – III СТУПЕНІВ
К Л А С
| Кількість класів | Кількість учнів на 05.09.2019р. | Прибуло | Вибуло | На кінець навчального року | Не атестовано | Всього встігають | IV рівень 10-12 бал. | III рівень 7-9 бал. | % якості знань | II рівень 4-6 бал. | 1 рівень 1-3 бал. | % відвідування | Залишені з роботою на осінь | Випущено з 9 кл. | Випущено з 11 кл. | Кількість свідоцтв з відзнакою | Нагороджені срібною медаллю | Нагороджені золотою медаллю | Нагороджені похвальним листом | Нагороджені похвальною грамотою | Відвідано уроків |
П. І. Б. класоводів і класних керівників | |
Директором | Заст. директора | |||||||||||||||||||||||
1 | 1 | 19 | - | - | 19 | - | 19 | - | - | - | - | - | 94 | - |
|
| - | - | - | - | - |
|
| Бургоч Олександра Фед. |
2 | 1 | 29 | - | - | 29 | - | 29 | - | - | - | - | - | 97 | - |
|
| - | - | - | - | - |
|
| Вакарчук Любов Вас. |
3-А | 1 | 17 | - | - | 17 | - | 17 | 2 | 8 | 59 | 4 | 3 | 95 | - |
|
| - | - | - | 2 | - |
|
| Дімова Віра Миколаївна |
3-Б | 1 | 19 | - | - | 19 | - | 19 | 4 | 7 | 58 | 6 | 2 | 92 | - |
|
| - | - | - | 4 | - |
|
| Попова Наталія Васил. |
4 | 1 | 21 | - | - | 21 | - | 21 | - | 10 | 48 | 8 | 3 | 97 | - |
|
| - | - | - | - | - |
|
| Кожокару Ефросинія П. |
Разом | 5 | 105 | - | - | 105 | - | 105 | 6 | 25 | 54 | 18 | 8 | 95 | - |
|
| - | - | - | 6 | - |
|
|
|
5 | 1 | 23 | - | - | 23 | - | 23 | 2 | 9 | 48 | 6 | 6 | 93 | - |
|
| - | - | - | 2 | - |
|
| Гєцой Ольга Федорівна |
6 | 1 | 26 | - | - | 26 | - | 26 | 4 | 5 | 35 | 14 | 3 | 97 | - |
|
| - | - | - | 4 | - |
|
| Куштєр Марія Степанів. |
7 | 1 | 19 | - | - | 19 | - | 19 | 2 | 5 | 37 | 8 | 4 | 96 | - |
|
| - | - | - | 2 | - |
|
| Щепкіна Надія Георг. |
8 | 1 | 21 | - | - | 21 | - | 21 | 2 | 3 | 24 | 10 | 6 | 92 | - |
|
| - | - | - | 2 | - |
|
| Чеботарьова Людм. Йос. |
9 | 1 | 17 | - | - | 17 | - | 17 | - | 7 | 41 | 6 | 4 | 95 | - | 17 |
| - | - | - | - | - |
|
| Грєку Олена Миколаївна |
Разом | 5 | 106 | - | - | 106 | - | 106 | 10 | 29 | 37 | 44 | 23 | 95 | - | 17 |
| - | - | - | 10 | - |
|
|
|
10 | 1 | 10 | - | - | 10 | - | 10 | - | 6 | 60 | 1 | 3 | 92 | - |
|
| - | - | - | - | - |
|
| Попова Олена Михайлів. |
11 | 1 | 11 | - | 1 | 10 | - | 10 | - | 4 | 40 | 6 | - | 94 | - |
| 10 | - | - | - | - | - |
|
| Коробєр Олександра Аур. |
Разом | 2 | 21 | - | 1 | 20 | - | 20 | - | 10 | 50 | 7 | 3 | 93 | - |
| 10 | - | - | - | - | - |
|
|
|
Всього | 12 | 232 | - | 1 | 231 | - | 231 | 16 | 64 | 44 | 69 | 34 | 94 | - | 17 | 10 | - | - | - | 16 | - | 39 | 101 |
|
Директор школи І.В. Карталяну
ЗВІТ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ І ВІДВІДУВАННЯ
за І СЕМЕСТР 2019–2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ПО ПЛАВНІНСЬКІЙ ЗОШ I – III СТУПЕНІВ
К Л А С С
| Кол-во классов | В них учащихся на 05.09.2019 г. | Прибыло | Выбыло | На конец 1 семестра | Не аттестованы | Всего успевают | IV уровня 10-12 бал. | III-IV уровня 7-12 бал. | % качества знаний | II уровень 4-6 бал. | 1 уровень 1-3 бал. | % посещаемости | % успеваемости | Посещены уроков |
Ф. И. О. классоводов и классных руководителей | |
Директором | Зам. директором | ||||||||||||||||
1 | 1 | 19 | - | - | 19 | - | 19 | - | - | - | - | - | 98 | 100 |
|
| Бургоч Александра Федоровна |
2 | 1 | 29 | - | - | 29 | - | 29 | - | - | - | - | - | 99 | 100 |
|
| Вакарчук Любовь Васильевна |
3-А | 1 | 17 | - | - | 17 | - | 17 | 2 | 9 | 53 | 5 | 3 | 99 | 100 |
|
| Димова Вера Николаевна |
3-Б | 1 | 19 | - | - | 19 | - | 19 | 3 | 9 | 47 | 7 | 3 | 97 | 100 |
|
| Попова Наталия Васильевна |
4 | 1 | 21 | - | - | 21 | - | 21 | - | 10 | 48 | 6 | 5 | 97 | 100 |
|
| Кожокару Ефросиния Пантел. |
Итого | 5 | 105 | - | - | 105 | - | 105 | 5 | 28 | 49 | 18 | 11 | 98 | 100 |
|
|
|
5 | 1 | 23 | - | - | 23 | - | 23 | 2 | 11 | 48 | 3 | 9 | 94 | 100 |
|
| Гєцой Ольга Федорівна |
6 | 1 | 26 | - | - | 26 | - | 26 | 2 | 8 | 31 | 13 | 5 | 97 | 100 |
|
| Куштер Мария Степановна |
7 | 1 | 19 | - | - | 19 | - | 19 | 2 | 6 | 32 | 9 | 4 | 96 | 100 |
|
| Щепкина Надежда Георгиевна |
8 | 1 | 21 | - | - | 21 | - | 21 | - | 4 | 19 | 8 | 9 | 91 | 100 |
|
| Чеботарева Людмила Иосипов. |
9 | 1 | 17 | - | - | 17 | - | 17 | - | 4 | 24 | 7 | 6 | 95 | 100 |
|
| Греку Елена Николаевна |
Итого | 5 | 106 | - | - | 106 | - | 106 | 6 | 33 | 31 | 40 | 33 | 95 | 100 |
|
|
|
10 | 1 | 10 | - | - | 10 | - | 10 | - | 5 | 50 | 2 | 3 | 91 | 100 |
|
| Попова Елена Михайловна |
11 | 1 | 11 | - | 1 | 10 | - | 10 | - | 5 | 50 | 4 | 1 | 91 | 100 |
|
| Коробер Александра Аурелев. |
Итого | 2 | 21 | - | 1 | 20 | - | 20 | - | 10 | 50 | 6 | 4 | 91 | 100 |
|
|
|
Всего | 12 | 232 | - | 1 | 231 | - | 231 | 11 | 71 | 39 | 64 | 48 | 95 | 100 | 26 | 79 |
|
Директор школи: І.В. Карталяну